1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Brodka wydaje płytę upamiętniającą 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Pierwszy utwór już jest

Brodka wydaje płytę upamiętniającą 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Pierwszy utwór już jest

Brodka (Fot. Yan Wasiuchnik/ materiały prasowe Kayax)
Brodka (Fot. Yan Wasiuchnik/ materiały prasowe Kayax)
W sieci jest już dostępny najnowszy utwór Brodki, z udziałem rapera Hadesa i producenta 2K88, „Moja droga”, który jest pierwszą muzyczną zapowiedzią albumu „WAWA” upamiętniającego 80. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy Brodkę, utalentowaną wokalistkę i autorkę tekstów. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej i z tej okazji stworzyła płytę „WAWA”, na której będziemy mogli usłyszeć także inne głosy współczesnej sceny muzycznej.

– Album „WAWA” opowiada o Warszawie – mieście dla mnie szalenie ważnym. Przedstawiam historię z perspektywy jednostki w dużej aglomeracji, ale również interesuje mnie energia krążąca między artystami, którzy się nią inspirowali. Z całą trudną historią i szarością, jaką ze sobą niesie – tłumaczy Brodka.

Czytaj także: Sokół w poruszającym utworze z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Inspiracją był powstańczy ślub

Krążek zawiera 10 utworów – zarówno nowych, oryginalnych kompozycji, jak i coverów. Jego pierwszą zapowiedzią jest singiel „Moja droga”, który powstał z udziałem Hadesa i producenta 2K88. Koniecznie go przesłuchajcie i zobaczcie klip do utworu:

– Tworzenie tej płyty to dla mnie nowe doświadczenie w roli kuratorki i dyrektorki artystycznej. Ciekawią mnie sam proces i spotkania z ludźmi, których zaprosiłam do projektu. Samo zmierzenie się z różną wrażliwością gości czy różnym myśleniem o tym mieście jest dla mnie bardzo ważne i właśnie to zapamiętam z tej pracy – dodaje artystka.

Premiera albumu zaplanowana jest na 26 lipca, jednak już 19 czerwca ruszy przedsprzedaż, w której będzie można zamówić CD oraz winyl. W dniu premiery albumu zaś w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert promujący wydawnictwo. Tego wieczoru, oprócz Brodki i towarzyszącego jej zespołu, na scenie pojawią się specjalnie zaproszeni goście. Sprzedaż biletów ruszy jutro, 14 czerwca, o godzinie 12.00.

– Dzisiaj, gdy wydaje się, że o Powstaniu powiedziano już prawie wszystko, Brodka sięga po klucz, który otwiera drzwi do miejsca zostawiającego spory daleko za nami. Dźwiękami sięga do istoty człowieczeństwa – emocji. Jaka jest Warszawa Brodki? Piękna w nieoczywisty sposób. Z całym jej chaosem, szarością, rozedrganiem, historią, brudem i czystymi chwilami, gdy miasto budzi się do życia – komentuje Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Już nie możemy się doczekać, aż przesłuchamy całą płytę!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze