1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Jeszcze więcej Targaryenów. „Ród Smoka” powróci z trzecim sezonem

Jeszcze więcej Targaryenów. „Ród Smoka” powróci z trzecim sezonem

Emma D’Arcy w serialu „Ród Smoka” (Fot. materiały prasowe)
Emma D’Arcy w serialu „Ród Smoka” (Fot. materiały prasowe)
To już oficjalne. Bijący rekordy popularności serial „Ród Smoka” – pierwszy spin-off legendarnej „Gry o tron” – powróci z trzecim sezonem. Pierwszy odcinek drugiego sezonu będzie można natomiast oglądać już od 17 czerwca w serwisie Max i HBO.

Zrealizowany w oparciu o książkę George’a R.R. Martina „Ogień i krew” serial „Ród Smoka” opowiada historię rodu Targaryenów skupiając się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w oryginalnej serii. W drugim sezonie, który zadebiutuje na platformie Max i antenie HBO już za kilka dni, wystąpią m.in. Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. W nowych odcinkach na ekranie pojawi się jednak o wiele więcej znakomitych aktorów, w tym m.in. Eve Best, Matthew Needham, Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban. Jefferson Hall, Abubakar Salim, Gayle Rankin, Freddie Fox, Simon Russell Beale, Clinton Liberty, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Tom Taylor i Vincent Regan.

Chociaż premiera drugiego sezonu „Rodu Smoka” jeszcze przed nami, seria już zbiera doskonałe recenzje, w których nie brakuje pochwał m.in. za „ekscytującą i wciągającą historię” („TheWrap”). W kontekście produkcji mówi się także o „wielkim powrocie do złotych czasów »Gry o tron«” („GQ”), z kolei „Esquire” uznaje serial za „największą produkcję lata”. „TV Guide” i „Collider” podnoszą jednak poprzeczkę o wiele wyżej, twierdząc, że „Ród Smoka” to „największa telewizyjna produkcja, które obecnie są dostępne na rynku”, a nawet „najlepszy serial fantasy dekady”.

Przypomnijmy też, że pierwszy sezon również zebrał masę pozytywnych opinii krytyków oraz okazał się gorącym przebojem w sieci, szczególnie na TikToku. Odcinki cieszyły się natomiast największą oglądalnością w historii zarówno HBO, jak i HBO Max (obecnie Max), tj. średnio 29 milionów widzów na odcinek w trybie linearnym i streamingowym. Serial nominowany był także do dziewięciu nagród Emmy, w tym za „wybitny serial dramatyczny”, oraz dwóch Złotych Globów, zdobywając statuetkę dla „najlepszego serialu dramatycznego”. Trudno się zatem dziwić, że twórcy zdecydowali się kontynuować realizację spin-off’u.

„Ród Smoka” dostanie trzeci sezon

– George, Ryan [Ryan Condal – przyp. red.], pozostali wspaniali producenci wykonawczy, obsada i ekipa produkcyjna zdobyli nowe szczyty w drugim sezonie „Rodu Smoka”. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wysiłku, który włożyli w jego stworzenie, skali i rozmachu, które mogą konkurować tylko z jego wspaniałą historią. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli kontynuować sagę Rodu Targaryen i podziwiać efekty pracy tej ekipy w kolejnym, trzecim sezonie – mówi Francesca Orsi, Executive Vice President, HBO Programming, Head of HBO Drama Series and Films.

Co więcej, HBO pracuje obecnie również nad prequelem „Gry o tron” pt. „Knight of the Seven Kingdoms” w oparciu o książki „Tales of Dunk and Egg” napisane przez Martina. Autor ogłosił także, że scenariusz odcinka pilotażowego nowego spin-off’u „Ten Thousand Ships” pisze nagrodzony nagrodą Pulitzera dramatopisarz Eboni Booth, choć HBO odmówiło komentarza na temat tego, czy projekt jest w fazie intensywnego rozwoju.

Drugi sezon „Rodu Smoku” zadebiutuje 17 czerwca 2024 r. w serwisie Max i na antenie HBO, jednak data premiery trzeciej serii, chociażby przybliżona, pozostaje wciąż nieujawniona.

Źródło: materiały prasowe Warner Bros. Discovery

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze