1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Anthony Hopkins nie zwalnia tempa. Wystąpi w roli cesarza w serialu „Those About to Die”. Premiera wkrótce

Anthony Hopkins nie zwalnia tempa. Wystąpi w roli cesarza w serialu „Those About to Die”. Premiera wkrótce

Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Jeśli tak jak my z utęsknieniem wyczekujecie kolejnych produkcji z Anthonym Hopkinsem, mamy dla was świetną wiadomość. Już za miesiąc na Prime Video trafi serial „Those About To Die”, dramat historyczny w reżyserii Rolanda Emmericha, w którym sir Hopkins wcieli się w rolę cesarza Imperium Rzymskiego Vespasiana.

„Those About To Die” to stworzony przez nominowanego do Oscara scenarzystę Roberta Rodata („Patriota”, „Szeregowiec Ryan”) i zainspirowany książką non-fiction o tym samym tytule autorstwa Daniela P. Mannixa serial historyczny. Produkcja przeniesie widzów do spektakularnego, złożonego i skorumpowanego świata wyścigów i walk gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Czytaj także: Najlepsze filmy historyczne – ranking top 8 tytułów z ostatnich lat

„Those About To Die” – zwiastun. O czym opowiada?

Akcja serialu dzieje się w Rzymie, w 79 r. n.e. Centrum Imperium Rzymskiego jest najbogatszym miastem na świecie, a do pracy w nim napływają niewolnicy z rozrastającego się cesarstwa. Rzymska populacja – znudzona, niespokojna i coraz bardziej agresywna – jest utrzymywana w ryzach głównie dzięki dwóm rzeczom: darmowemu jedzeniu i spektakularnej rozrywce w postaci wyścigów rydwanów i walk gladiatorów.

„Those About to Die” zagłębia się w świat igrzysk, charakteryzujący się żądzą krwi, chciwością pieniędzy, pogonią za władzą i korupcją. Wyścigi w Circus Maximus są kontrolowane przez cztery korporacje należące do patrycjuszy: frakcję Niebieską, Czerwoną, Białą i Zieloną, a udziały w nich stanowią w Rzymie najcenniejszą wartość. Ponieważ zasmakowana w rozrywce ludność staje się coraz bardziej znużona i żądna krwi, pojawia się potrzeba budowy nowego stadionu do walk gladiatorów – Koloseum. Skala tego przedsięwzięcia, walk gladiatorów i zwierząt jest ogromna – podobnie jak podziemia z kwitnącym biznesem zakładów bukmacherskich. W podziemiach, pod trybunami, pracują i żyją tysiące ludzi, a wśród nich tysiące tych, którzy zginą za igrzyska.

W sieci pojawił się właśnie zwiastun „Those About To Die”, który możecie obejrzeć poniżej.

„Those About To Die” – obsada i twórcy

W skład gwiazdorskiej obsady wchodzą między innymi: zdobywca Oscara sir Anthony Hopkins („Milczenie owiec”, „Król Lear”) jako cesarz Vespasian, Iwan Rheon („Gra o Tron”) jako Tenax, Tom Hughes („Angielka”, „Victoria”) jako Titus Flavianus, Sara Martins („Nie mów nikomu”, „Śmierć pod palmami”) jako Cala, Jóhannes Haukur Jóhannesson („Gra o Tron”) w roli Viggo, Jojo Macari („Sex Education”) jako Domitian, Gabriella Pession („Przekraczając granice”) wcieli się w Antonię, Dimitri Leonidas („Rosewater”, „Renegaci”) w Scorpusa, Emilio Sakraya („60 Minute”, „Rheingold”, „4 Blocks”) w Xenona, Moe Hashim („Ted Lasso”) w Kwame, a Rupert Penry Jones („Morderca z Whitechapel”) w Marsusa.

Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video) Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video) Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video)

Reżyserem filmu jest Roland Emmerich („Moonfall”, „Dzień Niepodległości”, „Godzilla”). Za scenariusz odpowiada wspomniany wcześniej Robert Rodat. Roland Emmerich, Harald Kloser, Gianni Nunnari, Stuart Ford, Lourdes Diaz, Miguel A. Palos Jr, Marco Kreuzpaintner, Robert Rodat, Herbert G. Kloiber, Martin Moszkowicz, Oliver Berben, Jonas Bauer, Charles Holland i Namit Malhotra są producentami wykonawczymi serialu.

„Those About To Die” – gdzie obejrzeć?

Serial „Those About to Die” będzie dostępny wyłącznie na platformie Prime Video. Premiera 19 lipca. Produkcja będzie składała się z 10 odcinków.

Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video) Kadr z serialu „Those About to Die” (Fot. materiały prasowe Prime Video)

Źródło: materiały prasowe Prime Video

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze