1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Nosferatu” Roberta Eggersa horrorem roku? Remake klasyki kina doczekał się pierwszego zwiastuna

„Nosferatu” Roberta Eggersa horrorem roku? Remake klasyki kina doczekał się pierwszego zwiastuna

Lily-Rose Depp w filmie „Nosferatu” (Fot. Focus Features/Planet/Forum)
Lily-Rose Depp w filmie „Nosferatu” (Fot. Focus Features/Planet/Forum)
Fani kina grozy długo czekali na ten moment. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun nowej wersji „Nosferatu”, klasycznego horroru z 1922 roku. Tym razem na ekranie zobaczymy m.in. Billa Skarsgårda, Lily-Rose Depp i Willema Dafoe.

„Nosferatu” po ponad 100 latach wraca na ekrany. Tym razem nową wersję klasycznego horroru Friedricha Wilhelma Murnaua z 1922 roku postanowił nakręcić Robert Eggers, twórca takich hitów kinowych jak „Lighthouse” czy „Wiking”. Jak zapowiada dystrybutor, najnowsza odsłona słynnej produkcji będzie osadzoną w XIX wieku prawdziwie gotycką opowieścią o obsesji nawiedzonej, dręczonej koszmarami młodej kobiety na punkcie przerażającego i zauroczonego nią transylwańskiego wampira hrabiego Orloka.

Nic więc dziwnego, że nowy „Nosferatu” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Pikanterii dodaje fakt, że na ekranie zobaczymy gwiazdy światowego kina, w tym m.in. Billa Skarsgårda („To”), Nicholasa Houlta („Menu”), Lily-Rose Depp („Idol”), Aarona Taylora-Johnsona („Bullet Train”), Emmę Corrin („The Crown”), Ralpha Inesona („Omen: początek”), Simona McBurney’ego („Teoria wszystkiego”) i Willema Dafoe („Biedne istoty”). Już teraz możemy sprawdzić, jak prezentują się w swoich rolach.

Lily-Rose Depp i Emma Corrin w filmie „Nosferatu” (Fot. Focus Features/Planet/Forum) Lily-Rose Depp i Emma Corrin w filmie „Nosferatu” (Fot. Focus Features/Planet/Forum)

„Nosferatu”: zuchwałe kino Roberta Eggersa

Eggers zapowiada, że jego nowy film będzie „prawdziwie strasznym” gotyckim horrorem. Według reżysera w kinie już od dawna nie było opowieści, która rzeczywiście byłaby pełna grozy, a jego film ma to zmienić. Nowy „Nosferatu” nie będzie jednak kopią oryginału Murnaua, chociaż Eggers jest jego wielkim fanem. Jego dzieło zmieni akcenty: w większym stopniu skupi się na postaci Ellen Hutter, którą – jeśli wierzyć reżyserowi – Lily-Rose Depp zagrała perfekcyjnie. Zmianie ulegnie też sama historia oraz klimat: będzie znacznie mrocznej, poważniej i straszniej.

Lily-Rose Depp w filmie „Nosferatu” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) Lily-Rose Depp w filmie „Nosferatu” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

Jak donoszą zagraniczne media, twórca jest również zachwycony transformacją Billa Skarsgårda w hrabiego Orloka. Eggers twierdzi, że aktor – któremu horror jako gatunek jest zresztą bardzo bliski – kompletnie zniknął za tą postacią, stając się ucieleśnieniem przerażającego wampira z podań ludowych. Jego zdaniem wygląda on tak, jakby naprawdę był martwym transylwańskim szlachcicem.

Wygląd głównego bohatera nadal pozostaje jednak tajemnicą – w pierwszym zwiastunie Skarsgård jest ledwo widoczny. „On nadchodzi” – czytamy jedynie w opisie mrocznego klipu. Jak sam aktor komentuje swoją rolę? – Mocno się to na mnie odbiło. To było niczym przywołanie czystego zła. Minęło trochę czasu, zanim pozbyłem się demona, który tkwił wewnątrz mnie – zdradził gwiazdor w rozmowie z portalem „Esquire”.

Co ciekawe, Eggers nie tylko stanął za kamerą filmu i napisał jego scenariusz, ale także pełni funkcję producenta „Nosferatu” wraz z Chrisem Columbusem, Eleanor Columbus, Jeffem Robinovem i Johnem Grahamem. Jedno jest pewne: zapowiada się wyjątkowe widowisko. A jeśli nam nie wierzycie na słowo – rzućcie okiem na pierwszy oficjalny zwiastun produkcji.

„Nosferatu” w reżyserii Roberta Eggersa zadebiutuje na ekranach kin na świecie 25 grudnia 2024 roku. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 24 stycznia 2025 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze