1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Magdalena Navarrete dołączyła do grona przyjaciół Młodej Polskiej Filharmonii

Magdalena Navarrete dołączyła do grona przyjaciół Młodej Polskiej Filharmonii

Ta niezwykła artystka znana jest przede wszystkim z promocji muzyki latynoamerykańskiej Polsce – jej ostatnia płyta IMAN to intrygujące połączenie elektro – bolero. Jednak ma swoim dorobku także projekt muzyczny przygotowany we współpracy z Królewską Orkiestrą Symfoniczną: SINFONICANDO. Wyjątkowe brzmienie orkiestry symfonicznej powoduje, że utwory popularne nabierają całkowicie nowego blasku. Bardzo bliska jest mi muzyka klasyczna, dlatego zdecydowałam się realizację projektu, w którym połączą się te dwa ważne dla mnie światy: muzyki etnicznej i poważnej. Lubię nowatorskie przedsięwzięcia – dlatego wspieram Młodą Polską Filharmonię. To wspaniały pomysł na promowanie muzyki poważnej, ambitnej i głębokiej. To także bardzo fajna inicjatywa, która przybliża polskiej publiczności jakość muzyki klasycznej w zupełnie nowych odsłonach mówi piosenkarka o swoim zaangażowaniu w projekt Grupy Zwierciadło i Fundacji Pro Bono PL.

Wydawnictwo Zwierciadło wspólnie z Fundacją Pro Bono PL  stworzyło projekt - Młoda Polska Filharmonia, który daje szansę rozwoju szczególnie uzdolnionej muzycznie młodzieży  - warsztaty z wirtuozami  oraz debiut na najbardziej prestiżowych scenach w całej Polsce. Dzięki grupie Ambasadorów, którzy wspierają młodą orkiestrę  -  Alicji Węgorzewskiej – Whiskerd, zespołowi Me, Myself And I oraz piosenkarce Magdzie Navarrete, rówieśnicy młodych muzyków, ich młodsi koledzy i rodzice przekonają się jaką wartość niesie ze sobą muzyka klasyczna, jak w nowatorski sposób może być wykorzystywana w muzyce rozrywkowej oraz jak ważny stanowi element w edukacji kulturalnej całego społeczeństwa.

Projekt SINFONICANDO ambasadorki MPF, Magdy Navarrete, wpisuje się w trend, który  staje się coraz bardziej popularny na światowym rynku muzycznym - aranżacja  utworów muzyki rozrywkowej  na orkiestrę symfoniczną. Tym razem są to utwory muzyki latynoskiej  - romantyczne bolera, eleganckie tanga i gorące rumby flamenco łączą się tu ze szlachetnym brzmieniem orkiestry. Ponad pięćdziesięciu muzyków na scenie porywa publiczność w podróż w czasie.

Projekt SINFONICANDO jest zarazem próbą pokazania, że muzyka klasyczna, czy też muzycy wykonujący ją, mogą zaangażować się w tworzenie i granie muzyki nie koniecznie klasycznej.

Podczas pracy nad projektem SINFONICANDO  połączyły się  naprawdę dwa światy: zarówno w rozumieniu muzyki, graniu jej, jak i potem wykonywaniu. Muzyka latynoska czy flamenco to bardzo często zapisy ustne, ludowe, nie mające koniecznie nut, lub ścisłych reguł. Dzięki takim projektom muzycy klasyczni otwierają się  na nowe rozumienie muzyki, przyzwyczajeni do patrzenia w nuty i skoncentrowani na swoich partiach są  niejako zmuszeni do słuchania i uczestniczenia w improwizowanych, etnicznych momentach  mówi Magda Navarrete. Jestem przekonana, że takie eksperymenty muzyczne otworzą nowe możliwości dla  młodych muzyków, którzy dziś tworzą Młodą Polską Filharmonię. Dzięki atrakcyjnym formom edukacji będą mogli rozwijać się jako artyści. Projekty takie jak ten pozwolą im też na lepszy zawodowy start i dostrzeżenie przez rynek muzyczny Mam nadzieję, że projekt Młoda Polska Filharmonia zainspiruje zarówno młodych, klasycznych muzyków jak i polską publiczność ukazując jej "nowe" oblicze  muzyki poważnej dodaje artystka.

Magda Navarrete to kobieta z pasją, jest ciągle w drodze gdzieś między Warszawą, Madrytem, urugwajskim Montevideo i irlandzkim Galway. Śpiewa bolera, tańczy flamenco, łączy rytmy świata i produkuje własną muzykę. Współpracuje z muzykami z różnych kultur pracując za granicą i współtworząc ciekawe projekty.  Uczy się u największych mistrzów latynoskich gatunków, ale też sama znajduje czas, aby dzielić się wiedzą z innymi prowadząc wokalne i taneczne warsztaty oraz własne studio wokalne. 3  lata temu wydała pierwszą płytę „Chilli” ze swoim zespołem Noche de boleros, z którą koncertowała w Ameryce Południowej i Hiszpanii. Dziś znalazła w końcu czas, aby nagrać album pod własnym nazwiskiem, odsłaniając nowe, elektroniczne oblicze bolera - IMAN.

Prowadzi Warsaw Vocal  Studio, własne studio, które szkoli wokalistów. Sama jest certyfikowaną trenerką głosu według metody Speech Level Singing.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze