1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Film "Paparazzi" Piotra Bernasia najlepszy w Rydze

"Paparazzi" (prod. Szkoła Wajdy, 2011) w reżyserii Piotra Bernasia, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej 2011, zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas International Music&Film Festival w Rydze.

Festiwal, który odbył się pod honorowym patronatem Emira Kusturicy , koncentruje się na filmach z Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Łotewskiej publiczności pokazane zostały retrospektywy m.in. Emira Kusturicy i Carlosa Saury. Tegoroczna edycja trwała tydzień i zakończyła się 17 lipca.

W trakcie International Music&Film Festival Paparazzi w reżyserii Piotra Bernasia uznany został za najlepszy film dokumentalny w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Dokument opisuje kulisy tego budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. Na pierwszym planie rozgrywa sie dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie jak wobec świata, na który poluje. Paparazzi to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad - pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro.

Warto przypomnieć, że podczas 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego Paparazzi otrzymał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), a tym samym nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej 2011 w kategorii Filmu Krótkometrażowego.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze