1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Grzegorz Halama i Andrzej Gałła na Multimedia Happy End

Grzegorz Halama i Andrzej Gałła na Multimedia Happy End

Znamy już datę najbardziej optymistycznego festiwalu filmowego w Polsce. 9 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych odbędzie się w dniach 10-15 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Złote Ryby odbiorą Grzegorz Halama i Andrzej Gałła.

Multimedia Happy End to jedyny festiwal filmowy w Polsce, podczas którego prezentowane są wyłącznie filmy optymistyczne. Podczas Happy Endu zobaczymy filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne – wszystkie z happy endem. Widzowie i jury wybiorą najlepsze z nich.

Tradycją Festiwalu są nagrody honorowe – Złote Ryby - przyznawane profesorom szkół filmowych i artystycznych za trud włożony w kształcenie nowych pokoleń filmowców; polskim twórcom optymistycznych kreacji filmowych oraz osobom, firmom i instytucjom wspierającym polskie kino niezależne.

W tym roku Złote Ryby otrzymają:

  • Grzegorz Halama – pionier polskiego off-u, związany m.in. z legendarną Wytwórnią A’yoy, którego można było usłyszeć i zobaczyć w polskich filmach niezależnych

 

  • Andrzej Gałła – wrocławski aktor, którego można było zobaczyć m.in. w filmach Przemysława Wojcieszka: „Głośniej od bomb”, , Dominika Matwiejczyk: „Rzeźnia nr 1”, „Czarny” i Piotra Matwiejczyk: „Beautiful”, „Kup teraz”, „Piotrek 13-go”, „Lubię mówić z tobą”, „Prosto z nieba” i „Piotrek 13-go dwa – skórza twarz”, w którym zobaczymy również Grzegorza Halamę.

W ubiegłym roku honorową Złotą Rybę otrzymał Cezary Pazura.

Podczas Multimedia Happy End będzie można również zobaczyć najlepsze filmy biorące udział w konkursie aMazing Short Films, które zostaną wybrane przez widzów interaktywnej telewizji aMazing.

Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach filmowych oraz zobaczyć  pokonkursową wystawę międzynarodowego konkursu fotograficznego Foto-Odlot.

Multimedia Happy End powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który jest realizowany przez spółkę Multimedia Polska. Festiwal od lat wspiera także Urząd Miasta Rzeszowa.

Filmy na festiwalowy konkurs można zgłaszać do końca lipca. Więcej na: oraz
 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze