1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nagroda im. Gustawa Holoubka po raz pierwszy na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie

Nagroda im. Gustawa Holoubka po raz pierwszy na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie

Podczas tegorocznego 6. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych MFST ITSelF po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda im. Gustawa Holoubka. Fundatorem Nagrody jest Związek Zawodowy Aktorów Polskich (ZZAP).

Nagroda im. Gustawa Holoubka jest fundowana przez Związek Zawodowy Aktorów Polskich. Jest to nagroda finansowa, a o jej laureatach – członkach jednego z występujących zespołów teatralnych  - zdecyduje Jury Festiwalu. Nagroda będzie wręczona podczas uroczystej Gali, wraz z pamiątkowym dyplomem, przez Przewodniczącego Związku Janusza R. Nowickiego oraz Jana Holoubka.

- Bardzo cieszymy się z tej postaci współpracy Związku Zawodowego Aktorów Polskich z warszawską Akademią Teatralną – powiedział Janusz R. Nowicki, przewodniczący ZZAP – Festiwal jest uznanym międzynarodowym wydarzeniem, bardzo ważnym dla naszych kolegów, młodych aktorów. Dla Związku, podobnie jak dla Patrona nagrody, kontakt z młodzieżą jest niezwykle cenny, dlatego jesteśmy wdzięczni Pani Magdalenie Zawadzkiej za wyrażenie zgody na uczynienie Gustawa Holoubka patronem naszej nagrody.

Gustaw Holoubek (1923-2008), wybitny aktor i reżyser, był jednym z założycieli Związku Zawodowego Aktorów Polskich. Był także długoletnim pedagogiem Akademii Teatralnej w Warszawie, Honorowym Prezesem ZASP, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, posłem i senatorem RP.

6. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych MFST ITSelF, którego organizatorem jest Akademia Teatralna,  odbywa się w Warszawie w dniach 27 czerwca – 3 lipca 2011.

Więcej informacji o Festiwalu na stronie

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze