1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Sistars, Jamiroquai i Moby wśród gwiazd Orange Warsaw Festiwal

Sistars, Jamiroquai i Moby wśród gwiazd Orange Warsaw Festiwal

W dniach 17 i 18 czerwca na stadionie Legii w Warszawie odbędzie się czwarta edycja Orange Warsaw Festiwal.

Organizatorzy przewidują, że przez te dwa dni przy dźwiękach muzyki alternatywnej i ambitnego popu bawić się będzie co najmniej 25 tysięcy ludzi.

Pierwszego dnia, w piątek 17 czerwca zagrają Skunk Anansie, My Chemical Romance oraz Moby.

Podczas drugiego dnia festiwalu, 18 czerwca wystąpią Sistars, Plan B, The Streets, a także Jamiroquai.

Jamiroquai to brytyjski zespół, który powstał w 1992 roku w Paryżu. Na koncie mają siedem studyjnych albumów, które rozeszły się w ponad 25 milionach egzemplarzy, ponad 20 singli szturmujących listy przebojów i osiemnaście lat podboju parkietów i scen.

Moby to amerykański wokalista, muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista oraz producent muzyczny. Zajmuje się szeroko rozumianą muzyką klubową. Do jego największych przebojów należą m.in. "Lift me Up" obok "Why Does My Heart Feel So Bad?"

My Chemical Romance powstał 10 lat temu w New Jersey. Impulsem okazał się atak na wieże World Trade Centre, po którym frontman Gerard Way napisał utwór "Skylines and Turnstiles". Już 3 miesiące później ukazał się się debiutancki album, zatytułowany "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love". Popularność MCR rosła w zawrotnym tempie; po pierwsze, formacja intensywnie koncertowała, po drugie - udostępniła swoje kawałki za darmo na MySpace.

W 2003 roku MCR podpisali kontrakt z Reprise Records i wzięli się do pracy nad drugim albumem - "Three Cheers for Sweet Revenge". Krążek został wydany w 2004 roku i szybko okrył się platyną. Płytę promowały cztery single: "I'm Not Okay (I Promise)", "Thank You for the Venom", "Helena" i "The Ghost of You".  

Skunk Anansie to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów świata. Ich dwa albumy - "Paranoid & Sunburnt" oraz "Stoosh" przez lata nie straciły na sile, a przeboje "Weak", "Hedonism" czy "Selling Jesus" - bez problemu konkurują z najnowszymi przebojami.

Na swoim koncie mają dziesiątki nagród, zaliczyli trasy koncertowe z takimi wykonawcami jak : U2, Muse, Aerosmith czy Lenny Kravitz. Absolutna pierwsza liga.

Bilety na festiwal są do nabycia w cenie: 49 zł. (jeden dzień) i 79 zł. (karnet).

Więcej informacji na stronach

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze