1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Biennale Sztuki dla Dziecka

Od 30 maja do 4 czerwca w parku na Cytadeli, w Ośrodku Teatralnym Maski oraz Centrum Kultury "Zamek" odbędzie się Biennale Sztuki dla Dziecka.

Festiwal daje możliwość niecodziennej wyprawy do najbogatszej krainy świata: Sztuki. Teatr, muzyka, film, książka; możliwość zasiadania na widowni, ale także wspólnej kreacji.  Najmłodsi, ich rodzice czy opiekunowie będą mogli razem przeżyć artystyczną przygodę, a ci drudzy na pewno zauważą, że ich kieszenie nie ucierpią przy tym nadmiernie: dzięki mecenatowi Miasta i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego bilety kosztują zaledwie 10 złotych, a udział w warsztatach twórczych i wydarzeniach na świeżym powietrzu jest bezpłatny.

Biennale Sztuki dla Dziecka to także znakomita możliwość uzupełnienia codziennej nauki szkolnej o spotkanie ze sztuką. Temat festiwalu: „Tradycja we współczesności” i związany z nim dobór prezentacji oraz warsztatów sprawiają, że uczestnictwo w poszczególnych wydarzeniach biennalowych będzie na pewno ciekawe dla dzieci, a zarazem przydatne dla pedagogów. Piękne i mądre spektakle, koncerty, prezentacje filmowe i wystawy przyniosą najmłodszym emocje i mądre przeżycia, pozwolą na refleksję i ciekawą rozmowę w klasie, będą przydatne w edukacji zarówno „dla” jak i „przez” sztukę.

Pełen program Festiwalu Biennale jest dostępny na stronach internetowych Centrum Sztuki Dziecka

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze