1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Festiwal III Japońska Wiosna w Warszawie

Od 28 kwietnia do 28 maja w Warszawie ma miejsce III Japońska Wiosna. Festiwal stwarza możliwość nauki tradycyjnych sztuk od zaproszonych mistrzów.

„W tradycyjnej sztuce japońskiej niezwykle ważne jest czynne uczestnictwo widza. Chcielibyśmy umożliwić osobom zainteresowanym sztuką japońską, naukę od największej klasy mistrzów” - mówią organizatorki festiwalu, Hana Umeda i Elżbieta Jabłońska.  W programie przewidziane są warsztaty tańca Buyo prowadzone przez mistrzynię Nishikawa Fukushino, warsztaty teatru Nō prowadzone przez mistrza Akirę Matsuiego oraz warsztaty haiku prowadzone przez wybitną tłumaczkę poezji japońskiej i poetkę Agnieszkę Żuławską Umedę.

Współczesnym akcentem jest performance muzyczny na dwa flety i japońskiego tancerza Sound in motion przygotowany przez nominowany w tym roku do Fryderyków,  zespół Flute o’clock we współpracy z tancerzem Rui Ishiharą. Łączy on minimalistyczne utwory współczesnych kompozytorów Japońskich z tańcem Butoh i opowieścią o ciemnych stronach psychiki ludzkiej.

Imprezie towarzyszy zbiórka publiczna na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Japonii, prowadzona przez Polską Akcję Humanitarną.

Festiwal współorganizują: Muzeum Etnograficzne, Teatr na Woli, Centrum Promocji Kultury, akcja „Milion żurawi – pomoc dla Japonii”.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęła Ambasada Japonii.

Więcej informacji można znaleźć . 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze