fbpx

„Dekalog szczęścia” fotorelacja

Please select a featured image for your post


Zastanawiamy się – jak być szczęśliwym, mieć poczucie pełni w różnych dziedzinach życia? Co nam przeszkadza w osiągnięciu szczęścia i jak te przeszkody pokonać?

Odpowiedzi na te pytania w niezwykle ciekawej dyskusji padły na spotkaniu autorskim Beaty Pawłowicz ,dziennikarki magazynu „Zwierciadło” i jednocześnie autorki książki „Dekalog szczęścia”. O tym jak być szczęśliwym w pracy, w rodzicielstwie, w samotności, w przyjaźni rozmawiali zaproszeni przez autorkę do współpracy wybitni polscy coachowie, psychologowie i terapeuci: Katarzyna Miller, Maria Rotkiel, Katarzyna Wasilewska, Wojciech Eichelberger, Miłosz Brzeziński, Krzysztof Korona, dr Konrad Maj, dr Tomasz Srebnicki oraz Ireneusz Sielski.

Zebrana w warszawskim Traffic Club publiczność miała okazję wysłuchać fragmentów książki, które z ogromnym wyczuciem przeczytała aktorka Ada Fijał. Niespodzianką dla wszystkich był kontrowersyjny i jednocześnie szalenie dowcipny stand – up o szczęściu w wykonaniu Przemysława Pilarskiego.

– Jestem pewna, że szczęście nie powinno być ściągane, podpatrywane czy inspirowane słowami nawet bardzo mądrych ludzi, filozofów, terapeutów, bo tak naprawdę staje się wtedy pustym pojęciem. Bo szczęście, to moim zdaniem, absolutny komfort – powiem górnolotnie – bycia w zgodzie ze sobą na co dzień. To proces poznawania siebie, swoich potrzeb, nauka życia w zgodzie ze sobą i światem. Miłości do siebie i świata. Nabywanie umiejętności pełnego bycia tu i teraz – mówi jedna z bohaterek książki psycholożka i terapeutka Maria Rotkiel.

Spotkanie odbyło się we wtorek 11.09.12 w warszawskim Traffic Club. Poprowadziła je znakomita dziennikarka Marzena Rogalska.