fbpx

4. Letni Festiwal Nowego Miasta

Podczas 4. Letniego Festiwalu Nowego Miasta oprócz prezentacji znanych dzieł polskich kompozytorów odbędzie się również światowe prawykonanie „Koncertu na fagot i orkiestrę smyczkową op. 5” Witolda Rowickiego. Zabrzmi także skomponowana dla orkiestry Warsaw Camerata z okazji Roku Czesława Miłosza „Lituania” Romualda Twardowskiego oraz ciągle jeszcze mało znana „Scena dramatyczna” na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową Antoniego Stolpego.

Letni Festiwal Nowego Miasta to nie tylko wydarzenia muzyczne, to również spotkania z twórcami i artystami, którzy w wakacyjne popołudnia zabiorą publiczność w osobistą wędrówkę po polskiej kulturze, muzyce i historii naszego kraju. Będzie to: kompozytor i dyrygent Maciej Żółtowski, śpiewak Richard Berkeley, lutnista Jerzy Żak, który podczas spotkania zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty oraz kompozytor i pedagog Romuald Twardowski.

W programie festiwalu znajdą się również utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego, Antoniego Stolpego, Witolda Maliszewskiego, Stanisława Moryto i in.

Koncerty 4. LFNM będą się odbywać w trzy weekendy, od 30 lipca do 14 sierpnia 2011. Spacerując po Warszawie w soboty będzie można wybrać się z najmłodszymi słuchaczami na plenerowe koncerty edukacyjne, później poznać osobiście artystów podczas festiwalowych spotkań, a w niedziele delektować się wspaniałą muzyką polską, goszczącą w pięknych nowomiejskich kościołach. Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się na scenie letniej zbudowanej przy kościele oo. dominikanów przy ul. Freta 10, w Galerii Freta oraz w kościołach pw. św. Franciszka Serafickiego, Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i pw. św. Jacka.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu, organizowanego przez Fundację Nową Orkiestrę Kameralną, wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie fnok.pl