fbpx

77 x Osiecka w Warszawie i Opolu

77 x Osiecka w Warszawie i Opolu
Entropia Słowa

Już 7 października będziemy obchodzili 77 urodziny Agnieszki Osieckiej jednocześnie w dwóch miastach: Warszawie i Opolu.Z okazji urodzin poetki 77 aktorów i grupa jej najbliższych przyjaciół na nowo i po swojemu zinterpretują najpiękniejsze teksty Agnieszki Osieckiej. Pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia jest Artur Wolski i jego grupa Entropia Słowa

Entropia Słowa

Nagrania utworów, zdjęcia aktorów oraz rękopisy wybranych przez nich wierszy znajdą się na wystawach, których wernisaże odbędą się 7 października 2013 r. o godzinie 20:00 równocześnie w Warszawie (Kino Atlantic) i w Opolu (Uniwersytet Opolski). Autorem zdjęć i nagrań jest Przemek Gorlas.Wystawa w Opolu czynna będzie do końca października, w Warszawie potrwa jeden dzień.

Interpretacji wierszy w Warszawie będzie można wysłuchać jedynie 7 października na ASUS Fonepad zamontowanych obok rękopisów. W Opolu wiersze będą prezentowane przez cztery tygodnie, a ich odtwarzanie odbywać się będzie za pomocą systemu wyposażonego w słuchawki i urządzenia mp3. Wszystkie nagrania oraz fotografie dostępne będą na stronach WWW organizatorów wydarzenia.

W obu miastach otwarciu wystawy towarzyszyć będzie projekcja filmu dokumentalnego pt. „Agnieszka” w reżyserii Grażyny Pieczuro, dodatkowo w Opolu będzie można zobaczyć wystawę zdjęć Poetki z lat 60. autorstwa Jana Borkowskiego przygotowaną przez Fundację „Okularnicy”.

7 października powstanie także most poetycki między Warszawą a Opolem. W obu miastach równocześnie odbędzie się jedyny w swoim rodzaju poetycki slam, podczas którego wybitni aktorzy oraz uznani lektorzy w obecności zaproszonej publiczności wyrecytują wiersze Osieckiej. Recytacji wierszy towarzyszyć będzie filmowa prezentacja osobistych przedmiotów należących do Agnieszki Osieckiej, sfotografowanych przez Wojtka Wieteskę.

Wieczór w Warszawie poprowadzą Agata Passent i Magda Umer, a w Opolu Jerzy Satanowski i Jarosław Wasik.

Miesięcznik Zwierciadło jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej na entropiaslowa.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze