fbpx

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Cztery pory roku”

Materiały prasowe / "Waxtaan", Jant-Bi

Od 20 do 27 sierpnia w Poznaniu odbywać się będzie kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Cztery pory roku”. Festiwal towarzyszyć będzie 18. Międzynarodowym Warsztatom Tańca Współczesnego.

W sierpniu Poznań stanie się prawdziwą europejską stolicą tańca. Dla miłośników tej sztuki przygotowano Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, gdzie będzie można poznać aż 52 techniki i style tańca, które będą prowadzone przez 44 pedagogów z całego świata. Odbędzie się Dance Box, Coaching Project oraz szereg widowisk towarzyszących – m.in. Kino Non Stop, wystawy fotograficzne i taneczne wieczory tematyczne.

Dancing Poznań to także 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, na którym wystąpią takie zespoły jak: Compagnie Jant-Bi z Senegalu, Maria Kong Dancers Company z Izraela czy Association Pedro Pauwels z Francji.

Od 1973 roku Polski Teatr Tańca realizuje swoją misję polegającą na promocji sztuki tańca i upowszechnianiu kultury baletowej w kraju i za granicą. Poszerzając swoją działalność o pierwiastek edukacyjno-warsztatowy, Polski Teatr Tańca jest od 1994 roku organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego oraz – od 2004 roku – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. Festiwal, organizowany od 7 lat w sierpniu, jest częścią wielkiego święta tańca, sygnowanego wspólną nazwą „Dancing Poznań”. W tym roku będzie to ponad 20 spektakli na 3 scenach.

Więcej informacji i program festiwalu można uzyskać na stronie www.ptt-poznan.pl