fbpx

Blue Jasmine – nowy film Woody’ego Allena

"Blue Jasmine"
Kino Świat

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z „Blue Jasmine” najnowszej komedii Woody’ego Allena.

Następca „Zakochanych w Rzymie” i oscarowego „O północy w Paryżu” zadebiutuje w amerykańskich kinach 26 lipca, natomiast polska premiera filmu przewidziana jest na koniec lata.

Po zakochanym Rzymie i romantycznych uniesieniach w Paryżu, Woody Allen powraca do rodzinnej Ameryki. Fabuła jego najnowszego dzieła pozostaje owiana tajemnicą, wiemy jednak, że skupia się na historii mieszkanki Nowego Jorku, której uporządkowane życie zupełnie odmieni przymusowa przeprowadzka do San Francisco.

Na planie filmu, tradycyjnie dla Allena, spotkała się imponująca gwiazdorska obsada. Obok laureatki Oscara i dwóch Złotych Globów – Cate Blanchett („Aviator”) wystąpili m.in. trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i raz do Oscara Alec Baldwin („To skomplikowane”), zwyciężczyni Złotego Globu Sally Hawkins („Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia”), znany z serialu „Lost: Zagubieni”, dwukrotny laureat Emmy – Michael Emerson oraz Peter Sarsgaard („Była sobie dziewczyna”), Alden Ehrenreich („Tetro”) i ulubieniec Ameryki, słynny komik, producent i scenarzysta – Louis C.K.