fbpx

Brave Festival we Wrocławiu

Brave Festival we Wrocławiu
Brave Festival.

W dniach 7-12 lipca 2013 trwa 9. edycja Brave Festival we Wrocławiu. Tegoroczną odsłonę festiwalu otworzył występ koreańskiej grupy, łączącej szamańską muzykę z synchronicznym tańcem i akrobatyką.
Brave Festival we Wrocławiu to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Jego pomysłodawcą i dyrektorem jest Grzegorz Bral. – To taki „festiwal niemożliwy” – przyznaje Bral. – Nie ochronimy nim wszystkich ginących kultur, ale dzięki niemu zbierzemy pieniądze na wybudowanie szkoły, pomoc dzieciakom, które po jakimś czasie, pomagać będą tysiącom innych. Tak, z jednego nasiona wyrasta potężne drzewo pomocy – dodaje.

Brave powstał na fali poszukiwania festiwalu, który ma głębszy sens w spotkaniu z obcą tradycją, a w swej formie wykracza poza pokazanie gotowego produktu na scenie. Już od 9 lat, każdego roku prezentuje artystów z najdalszych zakątków świata, którzy z dumą kultywują swoje rodzime tradycje. Brave uczy szacunku do tego co obce, może czasem niezrozumiałe i wytrwale walczy o rdzenne kultury, które niedostrzeżone, w zalewie komercji i globalizacji nie mają szans na przetrwanie. Ale przede wszystkim Brave Festival to ogromna machina pomocowa, która każdego roku wspiera organizację ROKPA International, niosącą pomoc osieroconym i bezdomnym dzieciom w Tybecie, Nepalu i krajach afrykańskich. Na konto organizacji trafia całość dochodu ze sprzedaży biletów.

Informacje o programie i biletach na stronie http://bravefestival.pl.