fbpx

Daniel Radcliffe jako Allen Ginsberg?

Aktor prowadzi właśnie rozmowy w sprawie roli w filmie „Kill Your Darlings”
Film będzie opowiadał historię relacji Allena Ginsberga, Jacka Kerouaca i Williama Burroughsa i oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

W 1944 roku David Kammerer zabija Luciena Carra – obaj należeli do środowiska bitników. Po dokonaniu zbrodni Carr zwraca się do Kerouaca i Burrougsa z prośbą o pomoc, by pomogli mu w pozbyciu się obciążających go dowodów. Później napisali o tym wspólnie powieść „And the Hippos Were Boiled in Their Tanks”, która została opublikowana dopiero w 2008.

Ginsberg, Kerouac i Burroughs zapisali się w historii jako ikony Beat Generation. Najbardziej znanym dziełem Ginsberga jest poemat„Skowyt”, Kerouac zasłynął dzięki powieściom „W drodze” i„Włóczędzy Dharmy”, zaś Burroughs dał się zapamiętać jako autor książek „Ćpun”, „Pedał” i „Nagi lunch”.

Po zakończeniu serii filmów o Harry’m Potterze, Radcliffe’a będzie można oglądać w nowych filmach, niezwiązanych już w serią o czarodzieju w Hogwarcie. 24 lutego 2012 roku w polskich kinach pojawi się najnowszy obraz z jego udziałem, zatytułowany „Kobieta w czerni”.