fbpx

Jodie Foster szczerze o swojej orientacji seksualnej

Jodie Foster po raz pierwszy otwarcie i publicznie przyznała się do swojej orientacji seksualnej. Zrobiła to na rozdaniu Złotych Globów.

Podczas ceremonii rozdania Złotych Globów, nazywanych najważniejszymi nagrodami filmowymi po Oscarach, statuetka za całokształt twórczości powędrowała do Jodie Foster, niezapomnianej z ról w takich filmach, jak „Taksówkarz” czy „Milczenie owiec”.

Aktorka wykorzystała mowę dziękczynną by zakończyć spekulacje na temat jej orientacji seksualnej. – Zamierzam powiedzieć to otwarcie… Jestem singlem – powiedziała Foster, wywołując lawinę śmiechu na sali, ale za chwilę wszyscy ucichli, by pozwolić aktorce skończyć przemówienie. – Miałam swój „coming out” wieki temu, gdy jako młoda, wrażliwa dziewczyna, wyznałam prawdę najpierw rodzinie, potem przyjaciołom i współpracownikom. Ale dziś przyjęło się, że każdy celebryta zaszczyca świat szczegółami swojego życia intymnego na konferencjach prasowych -powiedziała Jodie Foster. Resztę przemówienia poświęciła utracie prywatności osób publicznych i krytyce kultury, jaką prezentują współczesne media.

– Jeśli od dziecka jest się osobą publiczną i zawsze trzeba było walczyć o swoje życie, by było ono prawdziwe, uczciwe oraz normalne, mimo wszelkich przeciwności losu, to ceni się prywatność nade wszystko – dodała aktorka, kończąc – Prywatność. Pewnego dnia ludzi spojrzą wstecz i zrozumieją, jaka była piękna.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>