John Malkovich wystąpi w Polsce!

Petr Novák, Wikipedia

Znany amerykański aktor zagra w spektaklu „The Infernal Comedy – Wyznania seryjnego mordercy” 4 czerwca na scenie Teatru Jaracza w Łodzi, a także następnego dnia w warszawskim Teatrze Wielkim.

Z okazji obchodów jubileuszu XX-lecia działalności PwC (PricewaterhouseCoopers) w Polsce zaplanowane są dwa pokazy przedstawienia, prezentowane w ramach europejskiego tournee.

Dlaczego swoje 20-lecie PwC chce obchodzić akurat z Johnem Malkovichem?

John Malkovich jest jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych aktorów. Jest też postacią niezwykle wyrazistą – można go lubić albo nie, ale nie sposób odmówić mu charyzmy. PwC też jest firmą z charakterem, dlatego uznaliśmy, że wspólne obchodzenie 20. urodzin będzie doskonałym wyborem. Ze spektaklem „The Infernal Comedy” Malkovich objechał w zeszłym roku sporą część świata – od Toronto po Istambuł. Wszędzie spotykał się – mimo trudnego tematu – z podobnie entuzjastycznymi reakcjami publiczności i mediów.

Nasi klienci są dla nas niezwykle ważni i 20. urodziny PwC to także ich święto. Dlatego chcielibyśmy celebrować ten moment wspólnie, w eleganckiej atmosferze i z rozrywką najwyższej jakości – podsumowuje prezes, Olga Grygier.

„The Infernal Comedy – Wyznania seryjnego mordercy” jest sztuką rozpisaną na barokową orkiestrę, dwie sopranistki i jednego aktora. Jej fabuła czerpie z prawdziwej historii Jacka Unterwegera, mordercy, który został okrzyknięty więziennym poetą. Był uznanym pisarzem i dziennikarzem, wyjątkowym kobieciarzem, a przede wszystkim światowcem, któremu, gdziekolwiek się zatrzymywał – w Wiedniu, Graz, Pradze czy Los Angeles – towarzyszyło podejrzenie o zabójstwa prostytutek. Gdy postanowił uciec przed złą sławą z Wiednia do Stanów Zjednoczonych, został aresztowany w Miami i odesłany przed austryjacki sąd. Oskarżony i skazany za popełnienie jedenastu morderstw, popełnił samobójstwo…

Malkovich wcielił się w główną rolę Jacka Unterwegera. Obok niego na scenie zobaczymy Laurę Aikin i Aleksandrę Zamojską z Akademii Muzycznej w Krakowie.

O spektakl „The Infernal Comedy” starały się największe miasta i ośrodki teatralne w Polsce m.in. Bydgoszcz, Kraków, Wrocław. Ostatecznie jednak wybór padł na Warszawę i Łódź. Jednak tylko w Teatrze Jaracza odbędzię się przedstawienie biletowane. W Warszawie pokaz będzie zamknięty.

Bilety, w cenie 200 i 250 zł, są w sprzedaży w kasie Teatru Jaracza od 21 kwietnia.

John Malkovich zadebiutował w 1984 roku w filmie „Miejsca w sercu”.  Znany jest również z takich obrazów jak „Myszy i ludzie”,  „Portret damy”,  a ostatnio „Tajne przez poufne” braci Coen.  Ma na koncie liczne nagrody, w tym nominacje do Złotych Globów i Oscarów.