fbpx

Magazyn „Maj” na Miesiąc Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii
Miesiąc Fotografii

Na polski rynek prasowy wchodzi magazyn „Maj”. Będzie to jedyny numer magazynu, powstały w ramach Sekcji eksperymentalnej festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, który rusza 16 maja.

Miesiąc Fotografii
Miesiąc Fotografii

Sekcja eksperymentalna to część programu, w ramach której organizatorzy festiwalu stawiają na stymulowanie świeżych wypowiedzi artystycznych i poszukiwanie nowych form ich prezentacji. Sekcja powiązana jest z motywem przewodnim tegorocznego Programu głównego Miesiąca Fotografii modą. Do pracy nad projektem zaproszono specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się zawodowo tym tematem. Rezultatem ich pracy jest 200-stronicowy magazyn „Maj” zawierający teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe.

„Maj” ma zbadać, czym jest dzisiaj magazyn lajfstajlowy, złamać jego kanony, wpuścić odrobinę świeżego powietrza i fantazji w schematy i matryce, do których się przyzwyczailiśmy.

Do pracy nad wspólnym magazynem zasiedli między innymi: Philip Niedenthal z „Harper’s Bazaar”, Mikołaj Komar z „K MAG”, Janusz Noniewicz z Katedry Mody warszawskiej ASP, krytyk mody Marcin Różyc, wice naczelna „Przekroju” Hanna Rydlewska, producentka, menadżerka i organizatorka pokazów Anna Żurawska oraz fotografka Zuza Krajewska. Nad całością czuwa Raphaëlle Stopin, dyrektor artystyczna Festiwalu Fotografii Mody w Hyères, która podjęła się roli doradczyni projektu.

Nakład magazynu „Maj” to 4 tys. egzemplarzy; format – niestandardowy. Autorem projektu jest jeden z najlepszych przedstawicieli polskiego dizajnu graficznego, Edgar Bąk. Nadzór nad obecnością fotografii w magazynie sprawuje Witek Orski. Zdjęcie na okładkę wykonał duet Synchrodogs z Ukrainy.

Miesiąc Fotografii w Krakowie potrwa do 15 czerwca.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze