Nagrody Emmy rozdane. Serial „Homeland” wielkim zwycięzcą

Nagrody Emmy rozdane. Serial "Homeland" wielkim zwycięzcą
FotoChannels

Najważniejsze nagrody amerykańskiej produkcji filmowej rozdane. Statuetki Emmy powędrowały do twórców seriali „Homeland”, „Modern Family” i „Game change”.
Nie od dziś wiadomo, że to prywatne stacje telewizyjne od dobrej dekady nadają ton produkcjom telewizyjnym. Zaczęło się od „Rodziny Soprano” i „Sześciu stóp pod ziemią” wyprodukowanych przez HBO. Dziś świetnych seriali mamy bez liku, choć tylko niektóre można zobaczyć w polskiej telewizji. Od kilku sezonów zbiorową wyobraźnią widzą na całym świecie rządzą takie tytuły jak „Mad Man”, „Breaking Bad”, „Gra o tron” czy „Good wife”. Te tytuły są gwarancją dobrej rozrywki ale też ich rola kulturowa jest nieoceniona, gdyż poruszają tematy, które regularnie są pomijane przez konserwatywne kino rodem z Hollywood.

Tegoroczni zwycięzcy nagród Emmy tylko to potwierdzają. Statuetka dla najlepszego serialu obyczajowego powędrowała do twórców „Homeland”. Opowiada on historię żołnierza, więzionego przez 8 lat przez terrorystów w Afganstanie, którego agentka CIA (grana przez Claire Danes) podejrzewa i bycie podwójnym agentem. Występujący w serialu Claire Danes i Damian Lewis również otrzymali zasłużone statuetki dla najlepszych aktorów.

Statuetka Emmy w kategorii najlepsza reżyseria i role drugoplanowe powędrowała do serialu „Modern Family”. Nagrodzone zostały też serialu „Downtown Abbey” i „Zakazane imperium”.

Wielcy przegrani tegorocznych nagród to „Mad Man”, „Girls” i „Gra o tron”.

Poniżej trailer drugiego sezonu serialu „Homeland”, który w USA swoją premierę będzie miał już 30 września:

ZAMÓW

E-WYDANIE
[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/Xh_TPjZJCRc” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>