fbpx

Nagrody Emmy rozdane. Serial „Homeland” wielkim zwycięzcą

Nagrody Emmy rozdane. Serial "Homeland" wielkim zwycięzcą
FotoChannels

Najważniejsze nagrody amerykańskiej produkcji filmowej rozdane. Statuetki Emmy powędrowały do twórców seriali „Homeland”, „Modern Family” i „Game change”.
Nie od dziś wiadomo, że to prywatne stacje telewizyjne od dobrej dekady nadają ton produkcjom telewizyjnym. Zaczęło się od „Rodziny Soprano” i „Sześciu stóp pod ziemią” wyprodukowanych przez HBO. Dziś świetnych seriali mamy bez liku, choć tylko niektóre można zobaczyć w polskiej telewizji. Od kilku sezonów zbiorową wyobraźnią widzą na całym świecie rządzą takie tytuły jak „Mad Man”, „Breaking Bad”, „Gra o tron” czy „Good wife”. Te tytuły są gwarancją dobrej rozrywki ale też ich rola kulturowa jest nieoceniona, gdyż poruszają tematy, które regularnie są pomijane przez konserwatywne kino rodem z Hollywood.

Tegoroczni zwycięzcy nagród Emmy tylko to potwierdzają. Statuetka dla najlepszego serialu obyczajowego powędrowała do twórców „Homeland”. Opowiada on historię żołnierza, więzionego przez 8 lat przez terrorystów w Afganstanie, którego agentka CIA (grana przez Claire Danes) podejrzewa i bycie podwójnym agentem. Występujący w serialu Claire Danes i Damian Lewis również otrzymali zasłużone statuetki dla najlepszych aktorów.

Statuetka Emmy w kategorii najlepsza reżyseria i role drugoplanowe powędrowała do serialu „Modern Family”. Nagrodzone zostały też serialu „Downtown Abbey” i „Zakazane imperium”.

Wielcy przegrani tegorocznych nagród to „Mad Man”, „Girls” i „Gra o tron”.

Poniżej trailer drugiego sezonu serialu „Homeland”, który w USA swoją premierę będzie miał już 30 września:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/Xh_TPjZJCRc” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze