fbpx

Obudźcie w sobie tygrysa – spotkanie wokół książki w klubokawiarni Tarabuk

Obudźcie w sobie tygrysa - spotkanie wokół książki w klubokawiarni Tarabuk
fot. materiały prasowe Wydawnictwo Czarna Owca

Wydawnictwo Czarna Owca zaprasza na spotkanie wokół książki Petera A. Levine’a pt. „Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy”.
„Obudźcie tygrysa” proponuje nową i pełną nadziei wizję traumy. Postrzega człowiecze zwierzę jako unikalną istotę, wyposażoną zarówno w instynktowną zdolność do uzdrawiania siebie, jak i intelektualnego ducha, który potrafi ten wewnętrzny potencjał wykorzystać. Zadaje intrygujące pytanie: dlaczego zwierzęta żyjące w naturze, na wolności, chociaż wciąż doświadczają rozmaitych zagrożeń, nie cierpią na skutki traumy? I na nie odpowiada. Zrozumienie dynamiki, która sprawia, iż dzikie zwierzęta nie mają praktycznie objawów traumy prowadzi do odsłonięcia tajemnicy, dlaczego podlega im człowiek.

„Obudźcie tygrysa” objaśnia objawy traumy i kroki niezbędne do ich wyleczenia. Po urazie ludzie często cierpią na symptomy nerwicowe z powodu pozornie zwyczajnych wydarzeń. Czytelnikowi tej książki ofiarowuje się wycieczkę z przewodnikiem po subtelnych, acz potężnych impulsach, które władają naszymi reakcjami na przygniatające życiowe sytuacje. Aby tego dokonać, trzeba zrobić serię ćwiczeń, które pomogą skupić się na odczuciach z ciała. Traumę można uzdrowić poprzez zwiększoną świadomość tych wrażeń.

W spotkaniu wezmą udział: Barbara Jarząbska-Ziewiec, tłumaczka książki; Małgorzata Sieczkowska, psychoterapeutka, praktyk SE; Zenon Mazurczak, tłumacz, pomysłodawca serii wydawniczej Terapia Traumy

Miejsce: kawiarnia Tarabuk, Warszawa, ul. Browarna 6
Termin: 27 czerwca, g. 18:30
Więcej: www.czarnaowca.pl