fbpx

PLANETE+ DOC -dzień pierwszy

PLANETE+ DOC -dzień pierwszy
fot. materiały prasowe PLANETE+ DOC

Dziś w Warszawie i 22 miastach w Polsce startuje 9. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL – największy w festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jego wrocławska edycja rozpocznie się w poniedziałek.
Gośćmi festiwalu PLANETE+ DOC będą m.in.: znana brytyjska aktorka Charlotte Rampling, Tony Gatlif – twórca kultowych filmów „Exils”, „Gadjo dilo” i „Vengo”, James Marsh – laureat Oscara za film „Człowiek na linie”, znany rosyjski pisarz Wiktor Jerofiejew (bohater pokazywanego na festiwalu dokumentu „Rosyjski libertyn”) oraz Michael Glawogger – austriacki dokumentalista nagrodzony na festiwalu w Wenecji za film „Chwała dziwkom”. W programie festiwalu znajdą się m.in.: spotkania z twórcami, debaty, koncerty, wystawa wideoinstalacji Haruna Farockiego w CSW Zamek Ujazdowski i retrospektywa jego filmów, wykłady mistrzowskie, warsztaty i interdyscyplinarna konferencja naukowa.

Dziś o godz. 19.00 otwarta zostanie wystawa „Harun Farocki pierwszy raz w Warszawie” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie z udziałem artysty. Wystawa będzie czynna od 12 maja do 19 sierpnia. Więcej o wystawie i retrospektywie filmów Haruna Farockiego.

Debata „Piłka w polityce czy polityka w piłce?” towarzyszyć będzie pokazowi filmu „Futbol ściśle tajny” Ajata Najafiego. W debacie udział weźmie m.in. reżyser oraz eksperci i dziennikarze. Początek projekcji o godz. 18.00 w Kinotece. Więcej o debacie.

Więcej informacji o programie 9. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL na www.planetedocff.pl.

9. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbędzie się w dniach 11-20 maja w warszawskich kinach Kinoteka, Luna i KINO.LAB, 14-20 maja we Wrocławiu, w Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF), a 11-13 maja w ramach „weekendu z festiwalem PLANETE+ DOC” w kinach studyjnych w 22 miastach w Polsce.