fbpx

Planete+ Doc na festiwalu w Cannes

Fuck For Forest
fot. materiały prasowe

Filmy „Abu Nazar', „Sztuka znikania” i „Fuck for forest” zostaną pokazane podczas festiwalu filmowego w Cannes.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes zaprosił Planete+ Doc Film Festival do zaprezentowania 3 wybranych filmów dokumentalnych, reprezentatywnych dla stylu produkcji pokazywanych na festiwalu PLANETE+ DOC.

Na targach odbywających się podczas festiwalu w Cannes zostaną zaprezentowane nowe polskie filmy dokumentalne: „Abu Haraz” Macieja Drygasa, „Sztuka Znikania” Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego i „Fuck for Forest” Michała Marczaka.

Incjatywa ta związana jest z obecnością federacji festiwali filmów dokumentalnych Doc Alliance na festiwalu w Cannes.

Jednym ze wspólnych przedsięwzięć Doc Alliance jest konkurs filmowów dokumentalnych, którego zwycięzca zostanie ogłoszony w maju podczas festiwalu w Cannes. 3 najlepsze filmy wybrane przez selekcjonerów Doc Alliance będzie można zobaczyć podczas tegorocznego 10. Planete+ Doc Film Festival. Polskim selekcjonerem w konkursie Doc Alliance jest Tomasz Raczek, redaktor naczelny miesięcznika „FILM”. Wśród 7 filmów zgłoszonych przez 7 festiwali Doc Alliance znalazł się m.in. „Fuck For Forest” Michała Marczaka.

Polskie premiery „Abu Haraz” i „Sztuki znikania” odbędą się w maju na 10. Planete+ Doc Film Festival, który rusza już 10 maja i potrwa do 19 maja.