fbpx

Reżyser filmu „Pan Lazhar” sfilmuje „Wojnę futbolową” Kapuścińskiego

Reżyser filmu „Pan Lazhar” Philippe Falardeau kupił prawa do ekranizacji powieści Ryszarda Kapuścińskiego. pt. „Wojna futbolowa”.
Philippe Falardeau jest obecnie uważany za jednego z najbardziej obiecujących kanadyjskich reżyserów. Jego najnowszy film „Pan Lazhar” został uznany najlepszym filmem kanadyjskim roku oraz zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. „Pan Lazhar” pojawi się w polskich kinach 1 lutego 2013 roku.

O swoich planach sfilmowania „Wojny futbolowej” Ryszarda Kapuścińskiego reżyser opowiedział w wywiadzie dla portalu Kinoradio.pl. – Bardzo podoba mi się historia opisana przez Ryszarda Kapuścińskiego, więc zamierzam zrobić film o wojnie między Salwadorem a Hondurasem. Szczególnie podoba mi się punkt widzenia, z którego polski dziennikarz całą tę historię opisuje. Na razie jeszcze nie wiem, kiedy się za to zabiorę, z pewnością muszę skończyć projekty, którymi zajmuję się w tej chwili… – powiedział Philippe Falardeau.

Najnowszy film kanadyjskiego reżysera, „Pan Lazhar”, jest adaptacją sztuki „Bachir Lazhar” Evelyne de la Chenelière. Jest to pełna ciepła i subtelnego humoru opowieść o grupie uczniów szkoły podstawowej, przedwcześnie zmuszonych do wejścia w świat dorosłych i próbujących go zrozumieć, oraz o inspirującym wychowawcy, który dzięki swojej intuicji, empatii i elokwencji zmienia ich życie.