fbpx

Rozdano Paszporty Polityki

We wtorek 17 stycznia w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala rozdania Paszportów Polityki
Wyróżnienia przyznawane są w 6 dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka rozrywkowa, literatura.

W kategorii FILM nagrodzono Rafaela Lewandowskiego za obraz „Kret”.

W kategorii MUZYKA POPULARNA przyznano dwa wyróżnienia. Dla Macieja Szajkowskiego „za pomysły odświeżające polską tradycję w najlepszy z możliwych sposobów” oraz dla Julii Marcell „za udowodnienie, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach”.

W kategorii SZTUKI WIZUALNE paszport otrzymał Nicolas Grospierre „za prace, w których odnajduje w otaczającym nas świecie nowe walory intelektualne i emocjonalne”

W kategorii LITERATURA nagrodę odebrał Mikołaj Łoziński „za oryginalną formę i za przypomnienie, że nie ma lepszego tematu literackiego niż rodzina”.

W kategorii MUZYKA POWAŻNA wyróżnienie przyznano skrzypaczce Aleksandrze Kuls „za szczerość i radość muzykowania, za naturalne emocje wyrażane w grze”.

W kategorii TEATR nagrodzono twórcę spektaklu „Życie seksualne dzikich” Krzysztof Garbaczewski „za nieoczywiste operowanie materia sceniczną, za zmysł przygody, improwizacji, zespołowości”.