fbpx

„Szpieg” w Wenecji – szefowie Bonda zdradzają tajemnice szpiegów na festiwalu

"Szpieg" w Wenecji - szefowie Bonda zdradzają tajemnice szpiegów na festiwalu
Colin Firth w filmie "Szpieg"

Wczoraj, 5 września na tegorocznym festiwalu w Wenecji będzie miała miejsce światowa premiera jednego z najbardziej oczekiwanych filmów roku – „Szpieg” (Tinker Tailor Soldier Spy) w reżyserii Tomasa Alfredsona.
„Szpieg” to znakomicie zrealizowany thriller szpiegowski. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów.

Gwarantem rozrywki na najwyższym poziomie są wielkie nazwiska brytyjskich aktorów. W filmie wystąpią Gary Oldman, zdobywca Oscara Colin Firth; objawienie „Incepcji” Tom Hardy, dwukrotnie nominowany do Oscara John Hurt i Mark Strong. To oni zdradzą szpiegowski alfabet i dekalog, którego znajomość może ocalić w tym zawodzie życie.

W MI6 działa głęboko zakonspirowany podwójny agent, który ma dostęp do najbardziej tajnych danych brytyjskiego wywiadu. George Smiley (Gary Oldman) tocząc walkę z czasem, rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6.

Scenariusz „Szpiega” wyszedł spod ręki Petera Morgana autora nominowanego do Oscara za scenariusze filmów: „Królowa” oraz „Frost/Nixon”.

„Szpeg” trafi do polskich kin już 25 listopada

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze