fbpx

The Cranberries powracają z nowym albumem

The Cranberries powracają z nowym albumem
fot. Jess Baumung

Po 10 latach The Cranberries powraca z nowym albumem zatytułowanym „Roses”, którego premiera odbędzie się 13 lutego 2012 roku.
Zespół tworzą niezmiennie Dolores O’Riordan, Noel Hogan, Mike Hogan oraz Fergal Lawler, których kariera rozpoczęła się w 1989 roku w rodzinnym mieście Limerick w Irlandii. W latach 90-tych grupa The Cranberries sprzedała ponad trzydzieści milionów płyt i zdobyła czołową pozycję wśród zespołów rockowych. Produkcją albumu „Roses” zajął się długoletni przyjaciel zespołu – Stephen Street, którego zamiarem był powrót do świeżości i oryginalności dwóch pierwszych płyt The Cranberries – „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?” oraz „No Need To Argue”.

Po wydaniu w 2001 roku albumu „Wake Up And Smell The Coffee”, zespół The Cranberries ogłosił przerwę w działalności. Po ośmiu latach od nagrania ostatniej płyty grupa na krótko reaktywowała się z powodu uroczystości w Trinity College – Kiedy zaczęliśmy grać, miałam wrażenie, że nigdy nie zaprzestaliśmy wspólnych występów. Jest coś niesamowitego w graniu z The Cranberries, można to porównać do założenia idealnej pary butów. Po prostu pasują. – Dolores O’Riordan

W 2010 roku grupa rozpoczęła trasę, w trakcie, której zagrała 107 koncertów na terenie Europy, Północnej i Południowej Ameryki oraz Azji.

Nagranie dwóch solowych albumów z różnymi muzykami, uświadomiło mi, że Noel oraz Mike potrafią stworzyć wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju akordy, które Ferg zbiera razem w całość. Podczas nagrywania płyty w studio aż grzmiało, Stephen był w swoim żywiole, więc wszystko poszło całkiem szybko – Dolores O’Riordan. Do wypowiedzi wokalistki dołączył się Noel Hogan – Zawsze miałem wrażenie, że powstanie następny album. Podczas ostatnich sześciu lat, razem z Dolores wymienialiśmy się swoimi pomysłami.

Utwory na albumie „Roses” powstały z wewnętrznej potrzeby muzyków, głodnych wyrażania siebie poprzez muzykę, która z młodego, pełnego nadziei irlandzkiego zespołu, uczyniła w kilka lat światową supergwiazdę.

Lista utworów

1. Conduct

2. Tomorrow

3. Fire & Soul

4. Raining In My Heart

5. Losing My Mind

6. Schizophrenic Playboys

7. Waiting In Walthamstow

8. Show Me

9. Astral Projections

10. So Good

11. Roses