fbpx

Watch Docs trwa – obejrzyj filmy dokumentalne o prawach człowieka

Watch Docs trwa - obejrzyj filmy dokumentalne o prawach człowieka
fot. materiały prasowe

Watch Docs to festiwal, którego nie możecie pominąć. Prawie sto filmów poświęconych prawom człowieka co roku, to wizytówka tego najstarszego festiwalu filmów dokumentalnych w Warszawie.
WATCH DOCS to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. W tym roku zobaczymy kilkadziesiąt premierowych pokazów, a także będziemy mogli wziąć udział w kilkunastu spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami.

To tu swoje polskie premiery miały nowe filmy takich twórców, jak: Errol Morris, Raymond Depardon, Kim Longinotto, Avi Mograbi czy Alex Gibney, a master class poprowadzili między innymi legenda dokumentu – Frederick Wiseman oraz znakomity brytyjski filmowiec – Sean McAllister.

W tym roku na widzów czekają takie obrazy, jak polski dokument o więźniach „Bad Boy. Cela dla niebezpiecznych”; „Duch, pan piekielnej kaźni” o naczelniku więzienia S-21 w Phnom Penh, gdzie zamordowano 14 tysięcy ludzi; dwa dokumenty poświęcone Myanmar – „Głos wolnej Birmy” i „Powrót do Birmy”; wreszcie „Obóz 14 – strefa totalnej kontroli”, pokazywany już podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego film o obozie koncentracyjnym w Korei Północnej.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze