fbpx

Wdechy 2011 – trwa plebiscyt publiczności

10 lutego finał 8.edycji „Wdech” – kulturalnych nagród dziennikarzy i czytelników „Gazety Co Jest Grane”.
Dziennikarze gazety nominują i wybierają zwycięzców w trzech kategoriach: Człowiek, Miejsce i Wydarzenie Roku.

Nominacje w kategorii Człowiek Roku: Barbara i Zuzanna Wrońskie (za „poezję w muzyce i muzykę w poezji”), Bohdan Butenko (za „ciepło, prostotę, absurdalny humor od kilku dziesiątek lat”), Iza Rutkowska (za ” niestrudzone promowanie utalentowanych projektantów”), Krzysztof Pastor (za „ożywienie tańca w Warszawie”), Robert Więckiewicz (za „bardzo konsekwentną drogę aktorską”).

Nominacje w kategorii Miejsce Roku: Teatr IMKA ( za „odważny teatr, który szuka wyzwań i nieoczywistych tematów”), Plac Zabaw (za „niezobowiązująca atmosferę popasu na trawie w tak pięknych warszawskich okolicznościach”), Soho Factory ( za „pomysł na industrialne miejsce, które sprawdza się doskonale i przyciąga tłumy”), Cud nad Wisłą ( za „koncerty, tańce z widokiem na Pragę i świetne wina”), Kino KC (za „pomysł, zapał i ambitny repertuar”).

Nominacje w kategorii Wydarzenie Roku: Miasta Równoległe ( dla twórców NowegoTeatru za „ogromna pracę riserczerską, precyzję reżyserii i świetne wykonanie”), Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs (za „uwrażliwianie i otwieranie oczu na najdotkliwsze problemy świata”), Free Form Festival ( za „równowagę muzyczną między gwiazdami przyciągającymi szeroką publiczność i niszowymi artystami”), Strzępka i Demirski w Warszawie( za „energię, luz, świeże powietrze i błyskotliwe puenty”), UFO na pl. Na Rozdrożu (za „nową miejską legendę” stworzoną przez francuski kolektyw EXYZT).

Czytelnicy wybierają natomiast laureatów „Wdech Publiczności 2011”! Plebiscyt potrwa do 7 lutego 2012 r. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wielkie deski surfingowych z komiksem narysowanym przez Przemka Truścińskiego. Rozdanie nagród 10 lutego podczas gali w Teatrze Studio.
źródło: cjg.gazeta.pl