fbpx

Złote Kaczki magazynu „Film” rozdane

Złote Kaczki magazynu "Film" rozdane
Fot. Katarzyna Kural

W Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich odbyła się gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich produkcji tego roku.
Nagrodę główną w kategorii „Film Roku” otrzymał obraz „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida.Także nagroda za najlepszy scenariusz filmowy trafiła w ręce Macieja Pisuka z ekipy „Jesteś Bogiem”.

W kategorii najlepsze zdjęcia, statuetka powędrowała do Jolanty Dylewskiej, która pracowała przy filmie „W ciemności” Agnieszki Holland.

Za najlepszą aktorkę sezonu 2011/2012 uznano Agatę Kuleszę, za rolę w filmie „Róża”, zaś najlepszym aktorem został Marcin Kowalczyk za rolę Magika w „Jesteś Bogiem”.

Podczas uroczystości miesięcznika „Film” wręczono także nagrody specjalne: dla Danuty Szaflarskiej, dla Andrzeja Wajdy oraz dla Telewizji Polskiej, w podzięce za pomoc i promocję rozwoju polskiej kinematografii.

W konkursie nominowano w kategoriach: najlepszy aktor sensacyjny – tu statuetkę otrzymał Bogusław Linda za niezapomnianą rolę w „Psach”; za najlepszą aktorkę filmu sensacyjnego uznano Kamilę Baar za rolę w obrazie „Vinci”. Najlepszym filmem sensacyjnym uznano „Psy” Władysława Pasikowskiego.

Uroczystość poprowadziła Grażyna Torbicka, a dla gości wystąpił znany rockman, Joe Cocker.

Złote Kaczki magazynu „Film” przyznawane są od 55 lat

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze