1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Brave Festiwal 2018

materiały prasowe
materiały prasowe
Brave Festival wraca po rocznej przerwie i jak zwykle staje po stronie wykluczonych! To festiwal o ludziach, którzy we własnej odmienności widzą siłę. Na Brave Festival najważniejsi są ludzie i to co próbują powiedzieć.

Brave Festival to jedyny w Polsce przegląd kultur i tradycji z całego świata. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Widzialni/Niewidzialni". Przed Wrocławską publicznością wystąpią artyści, którzy poprzez swoją sztukę realnie wpływają na zmiany społeczne. Jednym z przedstawicieli Widzialnych/Niewidzialnych jest Thimphu w Bhutanie – twarz tegorocznej edycji Brave Festival i przedstawiciel zakonników buddyjskich.

Na scenie m.in:

Po raz pierwszy w Polsce, podczas koncertu inauguracyjnego, wystąpi jedyna orkiestra symfoniczna w Europie złożona z syryjskich filharmoników. Ich działalność jest przede wszystkim walką o zachowanie kulturowego dziedzictwa Syrii i próbą przełamania negatywnego stereotypu o syryjskich uchodźcach.

Radzimir Dębski stanie na czele tanie na czele młodych muzyków ze slumsów Nairobi. GHETTO CLASSICS  to grupa młodych ludzi z trudnych, dotkniętych biedą i przemocą środowisk dla których muzyka jest odskocznią od codziennych problemów.

Włosko-szwajcarski artysta ALESSANDRO SCHIATTARELLA podczas swoich występów udowadnia, że niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą, by z powodzeniem rozwijać karierę taneczną. Cierpi na neurologiczno-mięśniową chorobę Hirayamy (odmiana stwardnienia zanikowego bocznego), która objawia się stopniowym osłabianiem mięśni rąk.

LUCAS AVENDAÑO nawiązując do wątków autobiograficznych, w swoich spektaklach przedstawia publiczności tajemniczą kategorię muxe (czyt. musze) – kobiecych mężczyzn z rejonu Oaxaca. Podczas spektaklu transpłciowy tancerz przeprowadza widzów przez etapy w życiu kobiety oraz związane z nimi obrządki i czynności, takie jak zaślubiny, żałoba, rytuały opieki i uzdrawiania.

ALBINO REVOLUTION CULTURAL TROUPE to grupa afrykańskich albinosów dla których sztuka stała się bronią przeciwko ubóstwu, dyskryminacji i odrzuceniu przez społeczeństwo. Ich misją jest walka z uprzedzeniami za pomocą twórczości: tańca i muzyki.

MENINAS DE SINHÁ to grupa kobiet, które próbują udowodnić, że muzyka ma ogromną terapeutyczną moc. Muzyka stała się lekarstwem na depresję i samotność starszych kobiet, które z powodu wieku, koloru skóry, płci czy niskiego statusu czuły się wykluczone ze społeczeństwa.

LOS PAVEROS POR LA TIERRA Grupę tworzą mieszkańcy kolumbijskiej wioski Las Pavas. Od wielu lat bezskutecznie stawiający pokojowy opór wielkim posiadaczom ziemskim oraz firmom karczującym lasy i ziemię pod uprawę ogromnych przemysłowych plantacji plam olejowych.

Jak co roku, podczas festiwalu, nie zabraknie wydarzeń towarzyszących: Brave Meetings czy Przeglądu Filmowego Brave Forbidden Cinema, który wyrósł już do rangi osobnego wydarzenia.

Przypomnijmy, że cały dochód z biletów wesprze osierocone dzieci w Tybecie.

Brave Festival we Wrocławiu trwa od 13 do 22 lipca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze