fbpx

Karolina Breguła: Formy przestrzenne jako centrum wszystkiego

Formy przestrzenne jako centrum wszystkiego

Od kilku tygodni nie mogłam się doczekać, aż wreszcie zobaczę swoją książkę, która dawno już przyjechała z drukarni i czekała na mnie w Polsce.
Kiedy tylko wróciłam do Warszawy, pobiegłam na Mokotowską do biura Fundacji Bęc Zmiana, która jest wydawcą mojej książki „Formy przestrzenne jako centrum wszystkiego”. Książka jest efektem performatywnej konferencji naukowej, którą zorganizowałam w grudniu ubiegłego roku w Elblągu, w ramach prowadzonego przez tamtejszą Galerię EL projektu „Przebudzenie”.

„Formy przestrzenne jako centrum wszystkiego” to zbiór tekstów autorstwa naukowców różnych dziedzin, którzy – poprzez swoje fachowe analizy spoza pola sztuki – proponują nowe spojrzenie na znane elbląskie rzeźby. Można w niej poczytać o formach przestrzennych w ujęciu matematycznym, fizycznym, neurologicznym czy filozoficznym.

Autorami tekstów w książce są Justyna Gabriel, Tomasz Gajda, Aanaida Ghazaryan, Krzysztof Herbst, Andrzej Kapusta, Paweł Laufer, Anna Maga, Paweł Mościcki, Daniel Muzyczuk, Ewa Opałka, Jan Suffczyński, Piotr Sułkowski, Joanna Świerczyńska, Urszula Zajączkowska oraz ja.

Książka od kilku dni jest już w księgarniach. W najbliższy wtorek o godzinie 18, w księgarni warszawskiej Galerii Zachęta odbędzie się dyskusja wokół książki. Wezmą w niej udział Katarzyna Czeczot, Jarosław Denisiuk, Anna Leśniewska-Zagrodzka, Ewa Opałka, Michał Suchora oraz ja.

Zachęcam do przybycia i dyskutowania.