fbpx

„Co mi Panie dasz” w wykonaniu orkiestry Adama Sztaby i polskich artystów

"Co mi Panie dasz" w wykonaniu orkiestry Adama Sztaby i polskich artystów
Adam Sztaba, orkiestra i artyści, w wykonaniu piosenki Beaty Kozidrak "Co mi Panie dasz". (Screen: FB Adama Sztaby)

„Co mi, Panie, dasz w ten niepewny czas” – śpiewają słowami Beaty Kozidrak polscy artyści, a przygrywa im wspaniała orkiestra Adama Sztaby. Kompozytor opublikował wyjątkowe nagranie orkiestry online. 

„Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej Żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu, wybór aranżu zarówno dla skrzypków, oboistów jak i rockowych gitarzystów, aż po nerwowe złapanie się za głowę z racji ogromnej skali zjawiska przemieszane z dziecięcą radością odkrywania czegoś nowego” – napisał na swoim profilu Facebookowym Adam Sztaba.

W nagraniu piosenki „Co mi Panie dasz”, oprócz wspaniałej orkiestry Adama Sztaby, wzięło udział grono polskich artystów muzycznych. Między innymi: Natalia Kukulska, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Ewa Farna, Andrzej Piaseczny, Sebastian Karpiel, Patrycja Markowska, Kasia Moś.

Adam Sztaba poinformował również, że w projekcie wzięło udział 732 instrumentalistów. „Ale puenta jest taka oto, że w 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd – młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami. Muzyka jest jedna” – dodał kompozytor. 

W czasie pandemii koronawirusa artyści organizują wiele tego typu akcji, by upiększyć nam ten trudny czas. Adam Sztaba, jego orkiestra i artyści, internetowo przesłali nam prawdziwe piękno muzyki. Posłuchajcie!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze