fbpx

Film „Co przyniesie jutro” z Annette Bening dostępny na platformach VOD

„Co przyniesie jutro” - intymna, poruszająca opowieść o kobiecej sile bez lukru
„Co przyniesie jutro" (fot. materiały prasowe)

„Co przyniesie jutro” to intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która układa swoje życie na nowo. W roli głównej czterokrotnie nominowana do Oscara i dwukrotna nagrodzona Złotym Globem Annette Benig.

„Co przyniesie jutro” to nie jest kolejny film o tym, że po rozstaniu wystarczy zapisać się na kurs tańca, by wszystko wróciło do normy. W tej szczerej, pozbawionej lukru opowieści o życiu, Annette Bening buduje poruszający portret kobiety, która podejmuje niełatwą walkę o siebie i buduje swoje życie na nowo. To kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, które tak często towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów.

W roli głównej czterokrotnie nominowana do Oscara i dwukrotnie nagrodzona Złotym Globem Annette Bening („American Beauty”, „Wszystko w porządku”). U boku aktorki zobaczymy Billa Nighy’ego („To właśnie miłość”, „Czas na miłość”) oraz Josha O’Connora („The Crown”).

„Co przyniesie jutro” - intymna, poruszająca opowieść o kobiecej sile bez lukru
„Co przyniesie jutro” (fot. materiały prasowe)

Annette Bening, dziś już ikona Hollywood, szczególnie znana jest z poruszających ról kobiet w momentach największych życiowych wyzwań. Zagrała m.in. w „American Beauty” (1999), „Wszystko w porządku” (2010) i „Kobiety i XX wiek” (2016). W „Co przyniesie jutro” zobaczymy ją „w jednej z najlepszych ról w karierze”, jak przekonuje magazyn „Deadline”.

Aktorka dorastała w konserwatywnym, republikańskim domu, w którym rodzice skutecznie chronili córkę przed popkulturowym dorobkiem lat sześćdziesiątych. Jej pierwsze spotkanie z kobiecym wyzwoleniem miało miejsce na studiach, gdzie aktorkę pochłonęła literatura, sztuka i poezja feministyczna. „Wtedy naprawdę się wkurzyłam!” – opowiada Annette w wywiadzie dla „The Pool”. „Przede mną stanął otworem świat tych wszystkich niesamowitych, odważnych kobiet, które same o sobie decydują. Chciałam być jedną z nich” – dodaje.

„Co przyniesie jutro” - intymna, poruszająca opowieść o kobiecej sile bez lukru
„Co przyniesie jutro” (fot. materiały prasowe)

Czas dorastania w ogniu kulturalnej rewolucji, która przyniosła kobietom więcej wolności, dał Annette szczególną perspektywę. To na pewno jeden z powodów, dla których w tak poruszający sposób potrafi wcielać się w kobiety u progu życiowej rewolucji, prawdziwe superbohaterki, którymi wiele kobiet musi być na co dzień.

Prywatnie Annette Bening związana jest z Warrenem Beattym, z którym doczekała się zarówno wspólnych projektów filmowych („Bugsy”, „Przygoda miłosna” ) jak i czwórki dzieci. Zapytana o najciekawsze chwile swojego życia na kanapie u Jimmiego Kimmela, gwiazda powiedziała: „Podobnie jak w przypadku moich ról, nie jestem w stanie wybrać ulubionego momentu mojego życia. Tak samo jak filmowe kobiety, które grałam, reprezentują one konkretne momenty w życiu, często chwile fundamentalnych zmian, po których pozostaje jedna wielka niewiadoma”.

Film „Co przyniesie jutro” od 18 kwietnia będzie można obejrzeć na platformach VOD: VOD.pl, Platforma CANAL+, Player+, Chili, UPC Polska, Play Now, Inea, Toya, Vectra oraz Multimedia Polska.

 

 

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze