fbpx

EnergaCAMERIMAGE w Toruniu wkracza w świat wirtualny

EnergaCAMERIMAGE w Toruniu wkracza w świat wirtualny
Kadr z filmu "Jeszcze jest czas" z Viggo Mortensenem w roli głównej. (Fot. materiały prasowe)

Toruński EnergaCAMERIMAGE, filmowy festiwal obrazu, tym razem zagości na ekranach telewizorów, monitów czy tabletów, zapraszając wszystkich do wspólnej celebracji.

Pandemia zatrzymała świat, ale życie toczy się dalej. Zepchnięte do przestrzeni wirtualnej wydarzenia kulturalne tylko pozornie przeszły w senny letarg. Ograniczenia narzucone organizatorom imprez w rzeczywistości dają jednak pole do rozwinięcia skrzydeł, rozszerzenia oferty i dotarcia do nowej publiczności, dlatego mimo jesiennej aury, sezon festiwalowy trwa w najlepsze. W połowie listopada zapraszamy więc w wirtualną podróż wraz z 28. edycją Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE.

Przed nami dziewięć sekcji konkursowych, w ramach których zobaczymy takie filmy, jak: „While at War”, „Bankier”, „Pinokio”, „Śniegu już nigdy nie będzie” czy „Szarlatan”. Będziemy mieli okazję zobaczyć również pilot najnowszego serialu Ridley’a Scotta „Wychowane przez wilki”, serii „Od nowa” czy polskiej produkcji „Król”. Projekcjom filmowym towarzyszyć będą także spotkania w ramach seminariów czy paneli dyskusyjnych.

Uznani przedstawiciele branży filmowej spotkają się z widzami online, aby porozmawiać o przyszłości kina, jego kondycji w czasie pandemii, miłości do filmów oraz pasji ich tworzenia. Swój udział potwierdzili już m.in. George Clooney, Spike Lee oraz debiutujący w roli reżysera Viggo Mortensen, który opowie o pracy nad swoim nowym filmem „Jeszcze jest czas”. Z widzami wirtualnie spotkają się również: doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową polski autor zdjęć Łukasz Żal, wielokrotny zdobywca Oscara Vitorrio Storaro, tegoroczny laureat Nagrody za Całokształt Twórczości Philippe Rousselot, nominowani do Oscara Roger Deakins i Caleb Deschanel, a także uznany w branży Phedon Papamichael.

Swoje seminaria planują zorganizować również takie firmy, jak ARRI, ZEISS, Canon czy Sony. Dla miłośników technologicznych nowinek organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję w postaci CAMERIMAGE Market 3D. W specjalnie wykreowanej wirtualnej przestrzeni będzie można zwiedzić stoiska wiodących producentów sprzętu i technologii filmowych, obejrzeć prezentacje, porozmawiać z inżynierami, handlowcami i przedstawicielami.

Toruński Festiwal EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 14-21 listopada 2020 na platformie online.camerimage.pl.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze