fbpx

Festiwal buddyzmu w Warszawie

Festiwal buddyzmu w Warszawie
przestrzenumyslu

23 października rusza kolejna odsłona Festiwalu Przestrzeń Umysłu. W programie wydarzenia znajdą się wykłady, warsztaty medytacji buddyjskiej, film i koncert na którym zagra m.in. Tymon Tymański. – Festiwal będzie okazją do poznania podstaw filozofii buddyzmu Diamentowej Drogi oraz ich praktycznego zastosowania w codziennym życiu – mówi rzeczniczka Ofelia Grzelińska.


Festiwal Przestrzeń Umysłu to wydarzenie cykliczne, które odbywa się co roku w kilkunastu największych miastach w Polsce. Głównym organizatorem jest Fundacja Stupa House. Wydarzenie ma przybliżać ginącą kulturę tybetańską, której podstawą od wieków były buddyjskie nauki i wynikający z nich pogląd na świat oraz pokazać jak funkcjonują one we współczesnych zachodnich społeczeństwach, w tym także w Polsce. Podczas tegorocznej edycji Przestrzeni Umysłu organizatorzy zaplanowali serię spotkań, które pozwolą uczestnikom osobiście poznać smak buddyjskiej medytacji, a także wydarzenia związane z kulturą i sztuką inspirowaną buddyzmem. W czasie festiwalu trwać będzie także promocja książek o tematyce buddyjskiej.

Festiwal rozpocznie się wykładem Rafała Olecha zatytułowanym „Buddyzm tybetański we współczesnym świecie”, który odbędzie się w Auditorium Maximum UW Warszawskiego.

Szczegółowy program tutaj

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze