fbpx

Filmowe (ob)sesje poleca miesięcznik SENS

Filmowe (ob)sesje poleca miesięcznik SENS

Kino Praha i Uniwersytet SWPS zapraszają na kolejne spotkania z filmem psychologicznym. „Filmowe (ob)sesje” to cykl spotkań, podczas których w wybrany wtorek każdego miesiąca prezentujemy filmy o tematyce psychologicznej.
Celem projektu jest przybliżenie widzom problemów i zaburzeń natury psychologicznej oraz obalenie mitów i stereotypów z nimi związanych. Podczas dyskusji z ekspertami z Uniwersytetu SWPS staramy się przeanalizować postępowania osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami oraz trudnymi relacjami w rodzinie. Podczas naszych sesji, filmowa fikcja będzie platformą do rozmowy na wiele społecznie ważnych tematów, na które nie zawsze jest czas w codziennych rozmowach wśród przyjaciół i o których nie myślimy, dopóki bezpośrednio nie dotyczą nas lub naszych bliskich.
filmoweobsesje2015_1920x1080
Zapraszamy na kolejne spotkania:

27 października, godz.20.00

„Monster”, reż. Patty Jenkins, rok produkcji: 2003, czas: 1h 49min.

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia życia seryjnej morderczyni – Eileen Wournos (Charlize Theron). Dziewczyna, która dorastała w patologicznym środowisku, w wieku 13 lat została prostytutką i zaszła w ciążę. Później zarabiała na życie stojąc przy autostradach i obsługując klientów ciężarówek. Film opowiada o 9 miesiącach jej życia na przełomie 189/90 roku i skupia się na jej lesbijskim związku z młodą dziewczyną – Selby (Christina Ricci). Właśnie w tym czasie Eileen zaczęła mordować tych spośród swoich klientów, którzy próbowali ją zgwałcić. W czasie procesu udowodniono jej 6 zabójstw, za co została w 2002 roku skazana na śmierć.

24 listopada, godz.20.00

„Miłość. Film Sławomira Fabickiego”, reż. Sławomir Fabicki, rok produkcji: 2012, czas: 1h 45min.

Marcin Dorociński oraz wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska w poruszającej opowieści autorstwa Sławomira Fabickiego, której pierwsze pokazy wzbudziły wielki entuzjazm widzów i krytyki. „Miłość” to historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie. Początkowo ufni i otwarci, potem zagubieni i coraz bardziej oddalający się od siebie bohaterowie zmuszeni są postawić sobie niezwykle ważne pytania. Czy chcą się wszystkim dzielić i czy wszystko powinni wiedzieć? Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo „kochać”?

15 grudnia, godz.20.00

„Poradnik pozytywnego myślenia”, reż. David O. Russell, rok produkcji: 2012, czas: 2h 2min.

Bradley Cooper, Jennifer Lawrence oraz Robert De Niro w komedii o miłości, która wywołała wielkie poruszenie krytyki i spekulacje o szansach oscarowych w 2013 roku. Pat Solatano nie jest zwykłym facetem i ma papiery, którymi może to udowodnić. Po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, by zacząć od nowa w ramach filozofii „pozytywnego myślenia”. Jego konsekwentna strategia zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany.

*Program cyklu „Filmowe (ob)sesje” może ulec zmianie.

Ceny biletów:

20 zł – normalny

17 zł – ulgowy

Kasa Kina Praha
Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10
Spotkania poprowadzi Piotr Szygalski – dziennikarz portalu „Kulisy Kultury”, przez niemal dekadę związany z Radiem Wawa, współpracował też m.in. z „Machiną”, „Maximem” i „Playboyem”. Przez kilka lat prowadził magazyny kulturalne w TVP: „Ulice Kultury”, „Dzięki Bogu już piątek”, „Kulturalni” i „Wstęp Wolny”.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>