1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Filmy
  4. >
  5. Najstraszniejsze horrory na Netflixie, o których prędko nie zapomnisz

Najstraszniejsze horrory na Netflixie, o których prędko nie zapomnisz

„Annabelle wraca do domu” (Fot. BEW Photo/Supplied by LMK/Landmark Media)
„Annabelle wraca do domu” (Fot. BEW Photo/Supplied by LMK/Landmark Media)
Lato sprzyja maratonom filmowym. Przekąski, napoje i cała noc oglądania. Brzmi dobrze, prawda? A co powiecie na maraton horrorów? Najlepiej w chatce w głębi lasu lub pod namiotem… Przygotowałyśmy dla was najstraszniejsze horrory na Netflixie. Oglądacie na własną odpowiedzialność.

Przerażające horrory – Netflix

„Obecność”

Co druga osoba, którą zapytacie o najstraszniejsze horrory na Netflixie, wskaże wam „Obecność”. Nic dziwnego. To dobry film z ciekawą historią i do tego trzymający w napięciu przez prawie cały seans. A do tego oparty na faktach… Opowiada historię rodziny Perronów mieszkającej w starym domu na uboczu. Okazuje się, że są oni nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Do akcji muszą wkroczyć najsłynniejsi badacze zjawisk paranormalnych, czyli Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson). Zostają oni zmuszeni do konfrontacji z demonem, który okazuje się jednym z najbardziej przerażających przypadków w ich życiu… A jeśli będzie wam mało, na Netflixie czeka na was także „Obecność 2”.

„Annabelle”

Jeśli choć trochę poznacie Warrenów, na pewno usłyszycie o słynnej lalce Annabelle. Była ona jednym z najgroźniejszych nawiedzonych obiektów, które badała para. Szmaciana zabawka doczekała się własnej produkcji. W 2014 roku powstał horror „Annabelle”, spin-off „Obecności”. Poznajemy w nim rodzinę Formów. Pewnego dnia John sprezentował ciężarnej żonie piękną, starodawną lalkę. Jednak Mia za długo nie mogła się nią nacieszyć. Niespodziewanie jednej nocy para zostaje napadnięta przez wyznawców szatana, a zainteresowanie jednej z członkiń sekty wzbudza właśnie lalka… I chociaż Mii udaje się odzyskać prezent, od tej pory nic nie będzie takie jak dawniej. Obejrzyjcie, żeby przekonać się, jaką rolę w tym wszystkim odegra z pozoru niewinna kukiełka.

A jeśli „Annabelle” przypadnie wam do gustu, warto obejrzeć drugą część – „Annabelle: narodziny zła”, która naszym zdaniem jest jeszcze lepsza niż pierwsza. W tej części poznajemy historię powstania Annabelle oraz historię dziewczynek z likwidowanego sierocińca, które wraz z siostrą zakonną Charlotte znajdują schronienie w domu lalkarza Samuela i jego żony. Goście szybko stają się celem opętanej lalki wykonanej przez mężczyznę. Ta produkcja plasuje się w czołówce rankingu „najstraszniejsze horrory na Netflixie”. Polecamy także trzecią część serii – „Annabelle wraca do domu”, której jednak niestety nie znajdziemy na Netflixie (przynajmniej na razie).

„Nawiedzony dwór w Bly”

Natomiast jeśli interesują was najstraszniejsze horrory na Netflixie, które są serialami, gorąco polecamy „Nawiedzony dwór w Bly”. Historia serialu ma miejsce w latach 80. XX wieku, kiedy to po tragicznej śmierci guwernantki Henry Wingrave zatrudnia kolejną nianię – Dani Clayton. Zamieszkuje ona w dworze, żeby opiekować się bratankiem i bratanicą Henry’ego. Okazuje się jednak, że w rezydencji nic nie jest takie, jakim się wydaje, a żywi i martwi mieszkają obok siebie… Serial powstał na podstawie noweli Henry’ego Jamesa pt. „W kleszczach lęku”.

„Diabelska plansza Ouija”

Wracając do filmów, polecamy wam „Diabelską planszę Ouija” – chociaż tutaj znowu druga część – „Ouija: narodziny zła” – okazuje się lepsza. W pierwszej części poznajemy Laine, która namawia grupę przyjaciół, aby za pomocą planszy skontaktowali się ze swoją koleżanką Debbie, która niedawno zginęła w tragicznym wypadku. Niestety okazuje się, że podczas rytuału obudzili mroczną siłę, która nie będzie chciała dać im spokoju… „Diabelską planszę Ouija” zdecydowanie możemy zaliczyć do kategorii „horrory paranormalne – Netflix”.

W drugiej, zdecydowanie straszniejszej, części cofamy się do 1967 roku, kiedy to owdowiała Alice Zander pracuje jako medium, w czym pomagają jej córki – nastoletnia Lina i dziewięcioletnia Doris. Pewnego dnia Alice kupuje planszę do wywoływania duchów, aby przywołać zmarłego męża. Co prawda seans się nie udaje, ale okazuje się, że kobiety nieświadomie zaprosiły do domu mroczną siłę. A dodatkowo wychodzi na to, że Doris została opętana… Czy to najstraszniejszy horror na Netflixie? Sami oceńcie.

„Egzorcysta”

Ten kultowy horror uznawany jest za jeden z najlepszych filmów grozy w historii kina. Został on oparty na historii rzekomego opętania chłopca, która miało mieć miejsce w 1949 roku, w stanie Iowa. Film przedstawia historię 12-letniej Regan (Linda Blair), która zostaje opętana na skutek zabawy tabliczką ouija. Gdy lekarze są bezradni, do gry muszą wkroczyć duchowni – ksiądz Karras (Jason Miller) i ojciec Merrin (Max von Sydow). Rozpoczyna się potężny pojedynek z siłami ciemności. Kto wygra?

„Verónica”

„Verónica” to może nie najstraszniejszy horror na Netflixie, ale naszym zdaniem wart obejrzenia. Jest to hiszpańska produkcja z 2017 roku, luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach z 1991 roku, kiedy to Estefanía Gutiérrez Lázaro zmarła w tajemniczych okolicznościach po użyciu planszy ouija. W filmie poznajemy Verónicę, która wzięła udział w seansie spirytystycznym urządzonym z koleżankami. A jak już wiemy z poprzednich pozycji, takie seanse najlepiej się nie kończą… Okazuje się, że Verónica otworzyła drzwi czemuś nadprzyrodzonemu, co wymknęło się wszystkim spod kontroli i zaczęło siać spustoszenie…

„Kronika opętania”

Ostatnia na naszej liście „najlepsze horrory na Netflixie” jest amerykańska produkcja z 2021 roku zaliczająca się także do kategorii „horrory paranormalne – Netflix”. Kolejny film oparty na faktach. Clyde Brenek kupuje swojej córce Em drewniane pudełko na wyprzedaży. Gdy dziewczynka je otwiera, znajduje różne zagadkowe przedmioty. Jednak od tego momentu jej zachowanie staje się coraz bardziej niepokojące. Okazuje się, że ciało Em zostało zawładnięte przez złośliwego demona z mitologii żydowskiej – dybuka. Ojciec zrobi wszystko, żeby uratować córkę, ale nie wie, że ich koszmar dopiero się rozpoczyna… Ciekawostką jest, że tajemnicze pudełko pochodzi z przedwojennej Polski.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze