fbpx

Finisaż wystawy „W sercu kraju”

Finisaż wystawy „W sercu kraju”
fot. materiały prasowe MSN

Przed nami ostatni weekend wystawy „W sercu kraju” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Głównym wydarzeniem finisażu będzie performans Pauliny Ołowskiej.

To ostatnia okazja, żeby zobaczyć tę wyjątkową ekspozycję! Wystawa „W sercu kraju” jest pierwszą tak obszerną prezentacją międzynarodowej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Rozpoczęła się 14 maja 2013 i potrwa do 6 stycznia 2014. W sobotę, niedzielę i w poniedziałek odbędą się ostatnie oprowadzania tematyczne. W niedzielę o godz. 14.00 na widzów czeka Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum. Specjalne wydarzenia czekają także na dzieci w różnym wieku.

W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się pokaz „Alfabetu” (poniedziałek, godz. 19.00) – performansu Pauliny Ołowskiej, łączącego taniec z awangardową fascynacją typografią. „Alfabet” Pauliny Ołowskiej inspiruje się książką „ABECEDA” Karela Teiga, kluczowej postaci czeskiej awangardy, który w 1926 roku, we współpracy z Milcą Mayerovą, stworzył eksperymentalny „ruchomy alfabet”. „Alfabet” był po raz pierwszy pokazany w Berlinie w 2005 roku (Galerie Meerrettich), a w 2012 roku w nowojorskim Museum of Modern Art.

mat.pras.MSN

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze