KINO W TRAMPKACH & konkurs

W dniach 6-9 grudnia 2018 roku w odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach w Gdańsku. To jedyny festiwal filmowy tworzony przez młodych i dla młodych. To oni kształtują swój własny festiwal filmowy i nadają mu barw.

 

Pokazywane filmy w ramach festiwalu to świeże, współczesne obrazy, gdzie młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty. Wiemy, że filmy kształtują naszą wizję świata i sposób postrzegania innych kultur. Zanim dzieci nauczą się mówić i czytać, uczą się patrzeć. Chcemy, by patrzyły mądrze na świat. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych.

Ważnym elementem programowym jest zaangażowanie dzieci w tworzenie festiwalu poprzez udział m.in. w wolontariacie. Wielką rolę w przygotowaniu festiwalu odgrywają wolontariusze. To oni będą tworzyć niezapomnianą atmosferę, pomagać w pracach organizacyjnych czy podejmować wspaniałe, samodzielne inicjatywy.

Mottem tej edycji jest hasło „Fair Play”: myślą przewodnią są relację między rówieśnikami, nie tylko w sportowym wydaniu, ale i przede wszystkim w życiu na co dzień. Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające, takie, jakich często brakuje. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności

Pierwszym spotkaniom zawsze towarzyszą: ekscytacja i ciekawość. Nie inaczej jest tym razem! Co więcej Kino w Trampkach w Gdańsku startuje w Mikołajki! Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie do kina, gdzie seansom będą towarzyszyć różne atrakcje, zabawy i konkursy z nagrodami. Chcemy, by dzieciaki czuły się dobrze na wydarzeniu, który jest tworzony przede wszystkim dla nich. Zaprosimy Was również na ciekawe warsztaty m.in.: scenariuszowe czy reżyserskie.

Wspólne seanse, niezwykłe projekcje czy wymiana opinii stanowią niezwykłe przeżycie dla uczestników, zapewniając równocześnie świetna rozrywkę. Żadne słowa nie oddadzą jednak energii i pomysłowości, którą nasze dzieciaki wkładają w przygotowanie festiwalu. Tego nie można opisać, to trzeba zobaczyć.

 

Nasze miejsca festiwalowe:

Instytut Kultury Miejskiej

Kino Kameralne Cafe

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

 

Serdecznie zapraszamy

Bądźcie Fair Play i do zobaczenia w Kinie!

 

Zapraszamy do konkursu!

Pytanie konkursowe:

Czym jest dla Ciebie działanie fair play, co przez to rozumiesz, czy spotykasz się z tą zasadą na co dzień?

 

Nagroda:

Do wygrania 3 podwójne bilety na wybrany film podczas festiwalu Kino w Trampkach.

www.gdansk.kinowtrampkach.pl

Co trzeba zrobić?

  1. Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
  2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: 22.11.2018 – 3.12.2018
  3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin konkursu
  4. Nagrody trafią do autora najciekawszej odpowiedzi.

Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu w tytule maila!