Konkurs literacko-artystyczny: Mały książę w moim życiu!

Przyjaźń, taka, jaką znają dzieci, bezinteresowna, na całe życie. Dzięki niej człowiek, który jej zaznał, zostaje zaszczepiony przeciwko najstraszniejszej pladze współczesności – samotności. Ten człowiek już nigdy nie będzie samotny, nawet gdyby był sam.

„Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeśli im opowiadacie o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze: Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle? Oni spytają was: Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile zarabia jego ojciec? A ponieważ nie ma sklepów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół”.

Mały Książę po spotkaniu lisa proponuje mu przyjaźń, czyli „oswojenie”. Nauczmy się oswajać ludzi. Chociaż „ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać”, cokolwiek oswoić.

Warto pamiętać maksymy lisa:
„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Dobrze widzi się tylko sercem”.

Wszyscy doskonale znamy baśniową powieść wyjątkowego pisarza jakim był Antoine de Saint-Exupery pt. „Mały Książę”, która ujrzała światło dzienne w 1943 roku, w Nowym Yorku. Na czym polega jej wyjątkowość? Przede wszystkim na pokazaniu jak wyglądało w nas wszystkich dorastanie do miłości, prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Marka Montblanc, chcąc uhonorować te wartości, wprowadziła nową linię w kolekcji Meisterstück „Le Petit Prince”, sygnowaną powieścią „Mały Książe”. Książka została przetłumaczona już na ponad 250 języków wraz z różnymi dialektami. Postać Małego Księcia oraz towarzyszącego mu lisa na stałe wpisała się do kanonu literatury.

„Klasyka klasyce” – takimi słowami można by opisać zbudowanie całej edycji w oparciu o kolekcję Meisterstück, która podobnie jak dzieło literackie od dziesięcioleci opiera się zmianom trendów. Ta najbardziej tradycyjna dla Montblanc forma przyborów piśmienniczych zyskała szereg zmian, zachowując jednocześnie elegancką formę.

Zastosowanie niebieskiej żywicy w kolekcji ma nawiązywać do głębi i bezkresności wszechświata leżącego pomiędzy planetami, pomiędzy którymi podróżował Mały Książę. Stalówka pióra wiecznego posiada ręcznie grawerowaną postać Małego Księcia oraz jego przyjaciela Lisa jako symbol prawdziwej przyjaźni. „Kropką nad i” jest ozdoba klipa w postaci niewielkiej złoconej gwiazdy.

Kolekcja dedykowana postaci Małego Księcia to jedna z najlepszych edycji, które trafiły na rynek w ostatnich latach. Jest odmienna i wyjątkowa – dwubarwna kompozycja niebieskiej żywicy oraz platynowanych elementów metalowych z doskonale wyróżniającą się gwiazdą na klipie pozwala marzyć podczas pisania.

Praca konkursowa:
Opowiedz nam w dowolnej formie – np. pisemnej, szkiców, obrazów, instalacji lub innej – o swojej przyjaźni, przyjaciołach. O tym, dlaczego są ważni, co wnoszą do twojego życia.

Nagrody:

Nagroda główna pióro wieczne Classic Montblanc z kolekcji Mały Książę
II nagroda pióro kulkowe Classic Montblanc z kolekcji Mały Książę,
III nagroda długopis Classic Montblanc z kolekcji Mały Książę

Co trzeba zrobić?

  1. Wyślij swoją pracę na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl lub na adres redakcji: Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o., ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa
  2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: od 10.09.2018 r. do 4.10.2018 r.
  3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin konkursu
  4. Nagrody trafią do autorów najciekawszych prac.

Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu Mały książę w moim życiu w tytule maila!

 

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link