fbpx

Książka „Stulecie Winnych” – spotkanie z autorką

Książka „Stulecie Winnych” – spotkanie z autorką

Saga rodziny Winnych z Brwinowa napisana przez Ałbenę Grabowską zdobywa coraz szerszych fanów. We wrześniu 2014 nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazał się tom 1 sagi. Tom 2 – w księgarniach od 28 stycznia 2015.
O książkach Ałbeny Grabowskiej zrobiło się ostatnio głośno w blogosferze. Większość opinii jest pozytywna, a niektóre recenzje są wręcz entuzjastyczne. Na pytanie „Którą z przeczytanych w 2014 roku uznajesz za najlepszą?” wielu blogerów książkowych odpowiada – „Stulecie Winnych”.

W tomie 1. „Ci, którzy przeżyli” autorka przeprowadziła nas przez losy rodziny począwszy od czerwca 1914 roku po początek II wojny światowej. Dramatyczny początek naznaczony był porodem bliźniaczek – Marii i Anny – oraz niemalże równoczesną z ich pojawieniem się na świecie – śmiercią ich matki. Rodzina zjednoczyła swoje siły w obliczu tragedii. Przetrwali dzięki sile tkwiącej w łączących ich więzach.

Przed nami premiera tomu 2. – „Ci, którzy walczyli”

1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. W tym wyjątkowo burzliwym dla losów Polski dniu Mania rodzi kolejne bliźniaczki – Kasię i Basię. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Ałbena Grabowska – lekarz z powołania, pisarz z talentu i potrzeby serca. Wydała między innymi powieść Lot nisko nad ziemią oraz I tom sagi Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli (Wydawnictwo Zwierciadło, 2014). Ambasadorka akcji „Solidarność kobiet ma sens”. Jest przykładem kobiety, która odnalazła swoją pasję i ją zrealizowała.

Stulecie Winnych saga – pakiet
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze