fbpx

Najlepsze kryminały: 3 polecane tytuły

najlepsze kryminaly
Wydawnictwo Marginesy

Uwielbiam czytać dobre kryminały. Ostatnio przeczytałam trzy naprawdę warte polecenia. „Prawie martwy” Ake Edwardssona , „Dochodzenie” Davida Hensona i „Uśpienie” Marty Zaborowskiej to prawdziwe kryminalne perły
nowe_kryminaly„Prawie martwy” to 9. odcinek słynnej serii z komisarzem Erikiem Winterem.Osią intrygi jest tajemnicze morderstwo z przeszłości, które wpływa na współczesne ludzkie dramaty . W 1975 roku piętnastoletnia dziewczyna znika bez śladu z obozu młodzieżowego na wyspie Brännö. Trzydzieści lat później w Göteborgu „zwyczajnym” ludziom zaczynają przytrafiać się dziwne rzeczy. Jedna z osób zostaje zamordowana w wyjątkowo brutalny sposób. Śledztwo długo stoi w miejscu, lecz wreszcie komisarz Erik Winter i jego współpracownicy krok po kroku zbliżają się do przerażającej prawdy. Wartością tej powieści jest też to, że poznajemy także prywatne rozterki komisarza Wintera, który późno – a może zbyt późno? – zdecydował się na ślub i ojcostwo.

Czarna Owca, 2013, s.560

najlepsze kryminaly„Dochodzenie” Davida Hensona to również nie lada gratka dla wielbicieli literatury kryminalnej. Powieść napisana na podstawie legendarnego już duńskiego scenariusza serialu „The Killing” od pierwszej strony wciąga nas w świat morderstw, polityki i mrocznej duńskiej codziennej egzystencji. Zabójstwo młodej dziewczyny z kochającego i szczęśliwego domu wstrząsa nie tylko rodziną i przyjaciółmi ofiary, ale także całą miejską społecznością. Kto i dlaczego mógłby chcieć zamordować uroczą, niewinną i wspaniałą Sarę? Ten problem-zagadkę rozstrzygnie komisarz Sarah Lund, która dla poznania prawdy poświęci swoje prywatne szczęście, zdrowie i opiekę nad własnym synem!

Wydawnictwo Marginesy, 2013, s.800

Najlepsze kryminalyWśród polskich autorek kryminałów w moim prywatnym rankingu wysuwa się na czoło Marta Zaborowska ze swoją debiutancką powieścią „Uśpienie”. Główna bohaterka powieści- samotna matka wychowująca córkę Sylwię, podkomisarz Julia Krawiec prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa w szpitalu psychiatrycznym. Policjantka jest tuż po trudnym rozstaniu z ojcem dziecka i równie trudnej walce z własnym demonem. Udział w śledztwie jest dla niej szansą na rehabilitacje zawodową i rozpoczęcie nowego życia. Sprawa jest skomplikowana – tropy się mnożą a początkowi świadkowie stają się podejrzanymi. Prawda, którą odkryje bezkompromisowa pani komisarz, okaże się bolesna i niebezpieczna również dla niej.

Czarna Owca, 2013, s.480

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze