1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Książki

Do lasu i do miasta zabierz wciągającą książkę!

(Fot. materiały partnera)
Nie masz pomysłu, jaką książkę zabrać w wakacyjną podróż? Skandynawski kryminał, a może historię Lizbony? Podpowiadamy, po co warto sięgnąć podczas letnich wieczorów. Te książki wciągną cię bez reszty!

Co stoi za magią Lizbony?

Jej urok jest legendarny, ale niewiele osób zna fascynującą historię Lizbony, jednego z najstarszych miast europejskich. W labiryncie uliczek odnajdujemy ślady zarówno rzymskiego panowania, jak i stulecia pod rządami Maurów. Po renesansowym bruku, ku zachwytowi mieszkańców, maszerowały w królewskim orszaku słonie i nosorożce. „Lizbona. Królowa mórz” to opowieść o barwnej przeszłości i teraźniejszości tego niesamowitego miasta.

Barry Hatton, „Lizbona. Królowa Mórz”, przełożyła Barbara Gutowska-Nowak, str. 384, wyd. Bo.wiem 2022

Po dogoterapii i hipoterapii nadszedł czas na ptakoterapię!

Joe Harkness w swojej niezwykle szczerej, intymnej opowieści pokazuje, jak obserwacja ptaków pomogła mu pokonać depresję i stany lękowe. Opracowana przez niego ptakoterapia jest oparta na uważnej i świadomej obserwacji, bliskim kontakcie z naturą oraz aktywności na świeżym powietrzu. Zawarte w książce praktyczne wskazówki dla początkujących obserwatorów życia ptaków pomogą w pełni wykorzystać leczniczy potencjał ornitologii.

Joe Harkness, „Ptakoterapia. Jak przyroda uratowała mi życie” , przełożył Andrzej Homańczyk, str. 240, wyd. Bo.wiem 2022

Wciągający skandynawski kryminał w stylu Shelocka Holmesa

Jest lato 1852 roku. W małej szwedzkiej wiosce leżącej za kołem podbiegunowym charyzmatyczny pastor Læstadius i jego pomocnik Jussi spędzają czas na długich rozmowach i badaniu roślin. Sielankę przerywa odnalezienie na bagnach zmasakrowanych zwłok pasterki. Rusza polowanie na niedźwiedzia posądzonego o zabicie dziewczyny. Pastor jednak odnajduje ślady wskazujące, że na wolności grasuje prawdziwy zabójca. Wkrótce okazuje się, że ma rację – niedługo potem morderca znowu zaatakuje…

Mikael Niemi, „Ugotować niedźwiedzia”, przełożyła Marta Rey-Radlińska, str. 400, wyd. Bo.wiem 2022

Lubicie kocie historie?

Japońska powieść „Ona i jej kot” to cztery pełne uroku i zachwytu nad życiem opowieści, które powstały dzięki kotom zabranym z ulicy. Życiowym zmaganiom bohaterek dyskretnie przyglądają się koty, a z tej czułej obserwacji rodzi się szczególna, głęboka więź. Bo przecież świat koci niewiele się różni od ludzkiego!

Makoto Shinkai Naruki Nagakawa, „Ona i jej kot”, przełożył Dariusz Latoś, str. 160, wyd. Bo.wiem 2022

Nie chcielibyście chodzić do takiej szkoły!

Kumiko Makihara była dumna, gdy jej syn Taro rozpoczął naukę w elitarnej, prywatnej szkole podstawowej. Jednak to był dopiero początek trudnej drogi przez system japońskiej edukacji, w której liczą się dyscyplina, perfekcjonizm i konformizm. Niezależna matka i jej niesforny syn nie odnajdują się w tych realiach. Wspomnienia autorki, od których trudno się oderwać, są straszne i śmieszne zarazem. To historia, wobec której trudno przejść obojętnie!

Kumiko Makihara, „Szkoła po japońsku. Jak przetrwałam elitarną edukację mojego syna”, przełożyła Joanna Gilewicz, str. 256, wyd. Bo.wiem 2022

Wszystkie te książki znajdziecie na stronie wydawnictwa Bo.wiem: https://bowiem.wuj.pl/nowosci-i-zapowiedzi

(Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze