fbpx

L.U.C. – wielkie zmiany w życiu i karierze

L.U.C.
L.U.C. ze swoją partnerką, Justyną Posadzy, niebawem spodziewają się dziecka. To jednak nie koniec zmian w życiu artysty. (Fot. Olga Lysenko)

L.U.C podzielił się niedawno ze światem wspaniałą wiadomością. Za chwilę będzie tatą. Ale to nie koniec wielkich zmian w życiu tego niesamowicie utalentowanego artysty. Rewolucja czeka bowiem nie tylko jego życie prywatne, ale również zawodowe.

Łukasz Rostkowski, artysta znany szerszej publiczności jako L.U.C, założył, że po przekroczeniu 40. roku życia poświęci się produkcji muzyki filmowej. Według naszych ustaleń, konsekwentnie realizuje ten plan. Niedawno napisał muzykę do produkcji Netflix „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, a teraz wraz z producentami nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent” pracuje nad ścieżką dźwiękową do nowej adaptacji „Chłopów”, która wejdzie do kin prawdopodobnie jesienią 2022 roku. Na tę okoliczność L.U.C. buduje specjalny skład orkiestry Rebel Babel Film Orchestra, złożony z najciekawszych polskich muzyków. Do tej pory ujawnił już udział Laboratorium Pieśni. Według zapowiedzi, materiał ten będzie ukazywać szerokie spektrum bogactwa słowiańskiej muzyki ludowej.

Artysta pracuje nad również nad nową płytą Rebel Babel Ensemble, której premiera odbędzie się prawdopodobnie przy okazji Brasswood Fest, sopockiego akustyczno-elektronicznego festiwalu, który łączy instrumenty ludowe i dęte z elektroniką. To jednak coś więcej – to dialog pomiędzy postępem a tradycją – coś czego brakuje w dzisiejszym świecie. Udział w najbliższej edycji wydarzenia (7 sierpnia, Opera Leśna) potwierdzili już Sarsa i raper Meek Oh Why. Oprócz tego, podobnie jak w ubiegłym roku, festiwalowi towarzyszyć będzie parada oraz koncerty akustyczne orkiestr i Big Bandów bez prądu.

Ostatnio L.U.C. podpisał również umowę ze światowym, amerykańskim dystrybutorem Symphonic, który dystrybuuje m.in. Amona Tobina. Dzięki temu Rebel Babel będzie nie tylko innowacyjną orkiestrą 360, ale także Labelem z możliwością publikowania muzyki na cały świat. Oprócz tego, artysta realizuje z amerykańskim Universal Hip Hop Museum i Nola Jazz Museum projekt Jazzy Hip Hop Evolution opowiadający o historii hip-hopu poprzez jazzowo-brassowe aranżacje i spotkania orkiestr z różnych stron świata. Z niecierpliwością czekamy na efekty tej współpracy.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze