Małgorzata Szumowska wyreżyseruje swój pierwszy anglojęzyczny film

fot. BEWphoto

Małgorzata Szumowska znana jest ze świetnych filmów. Reżyserka takich dzieł, jak „33 sceny z życia”, „Sponsoring”, czy wielokrotnie nagradzane „Body/Ciało” ma na swoim koncie same niezwykle udane produkcje. Przed nią kolejne wyzwanie – pierwszy anglojęzyczny film z zagraniczną obsadą.

„The Other Lamb” to najnowsze dzieło Szumowskiej opowiadające historię młodej dziewczyny żyjącej w sekcie, która wraz z dorastaniem i przemianą w kobietę, zaczyna wątpić we wszystko, co dotychczas widziała i w co wierzyła.

Scenariusz do nowego filmu Polki stworzyła Catherine S. McMullen, natomiast w obsadzie filmu znaleźli się m.in. Raffey Cassidy, Michiel Huisman, aktor znany z popularnego serialu „Gra o Tron”, czy Denise Gough. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Michał Englert – prywatnie, były mąż reżyserki.

Prace nad pierwszym anglojęzycznym filmem Szumowskiej ruszyły w połowie lutego na terenie Irlandii. Warto przypomnieć, że dotychczasowe produkcje reżyserki doczekały się wielu wyróżnień oraz prestiżowych nagród – w tym dwóch Srebrnych Niedźwiedzi. No cóż, czekamy z niecierpliwością na „The Other Lamb” i mamy nadzieję, że powtórzy sukces największych hitów polskiej reżyserki.