1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Mamy dużo wspólnego, czyli Kino w Trampkach po raz siódmy

7. edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach, materiały prasowe
7. edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach, materiały prasowe
Kino w Trampkach to festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży odbywający się w warszawskich kinach. W tym roku wydarzenie startuje 30 maja i potrwa aż do 9 czerwca. Podczas festiwalu można obejrzeć wyjątkowe, międzynarodowe filmy stworzone z myślą o młodym i najmłodszym widzu. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Mamy dużo wspólnego”. 

Z młodymi Widzami będziemy rozmawiać o tym, co mamy wspólnego, ale też o tym, że każdy jest inny, a ta inność jest wyjątkowa. Z drugiej strony mamy ogromną potrzebę wspólnoty. Wspólnoty pomiędzy różnymi kulturami, a nawet gatunkami, pomiędzy ludźmi w różnym wieku, z różnymi potrzebami i poglądami – mówi Anna Stadnik, założycielka Festiwalu.

Kino w trampkach to nie tylko pokazy filmowe, ale również wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących. Festiwal zaprasza widzów do wzięcia udziału w warsztatach, spotkaniach i wystawach, a także licznych konkursach i zabawach.

Szczególnie zapraszamy na:

  • Uroczyste otwarcie Festiwalu (30 maja, godz. 18:00, Kinoteka) premierowy pokaz filmu Matti i Sami oraz trzy największe błędy we wszechświecie (Niemcy 2018, reż. Stefan Westerwell)
Kłamstwa są złe. Matti i Sami dobrze o tym wiedzą. Ale okazuje się, że nie wszyscy dorośli z tym się zgadzają. Mają Prima Aprilis, robią dobrą minę do złej gry, mówią półprawdy i ćwierćprawdy, produkują reklamy. Jak się w tym połapać? Co jest żartem, a co niedomówieniem, a co prawdziwym kłamstwem? Zgadnijcie, co zrobi Matti, żeby wyjechać na wymarzone wakacje do Finlandii.

 

  • Otwarcie Konkursu Młodzieżowego (31 maja, godz. 18:30, Kinoteka) Skejterka (Stany Zjednoczone 2018, reż. Crystal Moselle)
Nowy Jork i jego przedmieścia. Między tymi dwoma skrajnie różnymi światami kursuje Camille. Podróż odbywa z deskorolką pod pachą i ku niezadowoleniu matki. W metropolii poznaje inne dziewczyny, które uwielbiają tak jak ona, jeździć na desce. Razem odkryją nie tylko zakamarki Nowego Jorku, ale również znaczenie przyjaźni, lojalności i odwagi. Czy introwertyczna dziewczyna otworzy się na nowe sytuacje?
  • Young Vibes (6 czerwca, godz. 18:00, Kinoteka) - pokaz filmów stworzonych przez młodych
  • Gala nagrodzonych (9 czerwca, godz. 16:00, Kinoteka) – ogłoszenie decyzji jurorów i decyzji publiczności oraz pokaz nagrodzonych filmów
  • Spotkanie z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym (2 czerwca, godz. 15:15, Kinoteka) pokaz filmu 2040 (Australia 2018, reż. Damon Gameau)
Reżyser wyrusza w podróż, aby zbadać, jak może wyglądać przyszłość w 2040 roku i jak będzie wyglądało życie jego córeczki, która obecnie ma 4 lata. W tym celu przeprowadza rozmowy z dziećmi oraz innowatorami, naukowcami, aktywistami z całego świata. Przypatrują się wspólnie obszarom związanym ze zmianami klimatycznymi, technologią, społeczeństwem obywatelskim i zrównoważonym rozwojem.
  • Demokracja dzieci (2 czerwca, godz. 11:00, Kinoteka) – filmy z okazji rocznicy wyborów oraz spotkanie z Radnym Dzielnicy Ursus m.st. Warszawa, Dawidem Kacprzykiem
Baluba Runa (Norwegia 2007, reż. Christian Losce)

Zabawna i przewrotna historia o demokracji i bardzo dorosłych wyborach. Czy ośmioletnia Runa zostanie nowym premierem Norwegii? Dziewczynka, choć bardzo chciałaby być przywódcą rządu, nie jest zachwycona wizją przeprowadzki do Oslo bez mamy. Czy wizyta premiera w szkole Runy zmieni sytuację?

Burmistrz Yassine (Holandia 2017, reż. Susan Koenensce)

Yassine jest ambitnym chłopcem pochodzącym z rodziny marokańsko-holenderskiej. Chce przeciwdziałać uprzedzeniom, dlatego zostaje dziecięcym burmistrzem miasta Gouda. W Holandii Marokańczycy nie mają najlepszej renomy. Yassine ma jednak plan, jak rozwiązać ten problem.

Kamyczkowi rycerze (Polska 2011, reż. Aniela Gabryel)

W każdy piątek młodzi chłopcy uczestniczą w zbiórkach drużyny zuchowej „Kamyczkowi Rycerze” w Łodzi. Czy te spotkania są dla nich wesołą przygodą czy trudnym doświadczeniem? Czy jednostka w systemie ma szanse na zachowanie swojej indywidualności, czy też musi zrezygnować z niej na rzecz odgórnie narzuconego schematu?

Zwiastun festiwalu:

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze